Dziesmu svētkus apmeklēs aptuveni pusmiljons cilvēku

0 Komentāru

Jau šonedēļ Rīgā ieradīsies 43 000 dalībnieku no visām Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju.

Pēc svētku rīkotāju aplēsēm, 87% Latvijas iedzīvotāju tieši vai pastarpināti ir iesaistīti Dziesmu svētku norisē – vai nu kā dalībnieki, rīkotāji, organizatori, vai arī svētkus apkalpojošajā sfērā.

Šie dziesmu svētki būs īpaši ar to, ka pirmo reizi vēsturē dejotāju skaits būs lielāks nekā dziedātāju skaits. Koru un deju kolektīvu galvenie pasākumi vēsturiski notiks Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā – abas šīs vietas ir piedzīvojušas rekonstrukciju.

Svētkus klātienē, gan maksas, gan bezmaksas pasākumos, varēs vērot pusmiljons apmeklētāju – kas ir vismaz ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Dziesmu un deju svētku mēģinājumus un koncertus būs iespējams redzēt arī daudzviet Rīgā – gan pie Kongresu nama, gan Centrāltirgū, gan šeit Vērmanes dārzā, kur tiks uzstādīti lielie ekrāni.

Simtgades dziesmu un deju svētku dalībniekiem nepieciešamības gadījumā palīdzību būs gatavi sniegt 400 mediķu. Dalībnieki tiks izmitināti 65 Rīgas skolās, kur dežurēs policijas pārstāvji. Kopumā svētku nedēļā norisināsies 65 pasākumi, no kuriem vairums būs bezmaksas.

0 Komentāru