Komentāri
Dziesmu svētku nodrošināšanai pieteikušies 1350 brīvprātīgie, bet meklē vēl palīgus
LETA

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nodrošināšanai līdz šim pieteikušies 1350 brīvprātīgie, taču Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) Dziesmu svētku birojs meklē vēl palīgus, pavēstīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Viņa skaidroja, ka šobrīd norit individuālās sarunas ar jau tām personām, kas brīvprātīgi pieteikušās palīdzēt rīkot svētkus, taču platformā “brivpratigie.lv” pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 30. maijam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brīvprātīgajam darbam pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem ar labām latviešu valodas zināšanām un atsevišķiem papildu darbiem – arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām. Personām no 16 līdz 18 gadiem gan būs nepieciešama vecāku atļauja.

Katram brīvprātīgajam svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā četras stundas, kā arī tiks nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transports, izsniegta Svētku ID karte un darba atribūtika.

Kā ziņots, sākotnēji svētku norises nodrošināšanai LNKC sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) līdz 30.aprīlim aicināja pieteikties brīvprātīgos, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Pēc viņa paustā, svētku laikā plānots nodarbināt vairāk nekā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk viņi tiks iesaistīti organizatoriskos procesos Svētku nedēļas laikā.

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl