“Dziesmu svētkiem šajā gadā ir jābūt!” Lemj par Skolēnu dziesmu un deju svētku pārcelšanu

Pievienot komentāru

Asas diskusijas Saeimā izraisījis Rīgas domes priekšlikums Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanu pārcelt uz 2021. gadu.

Pret to kategoriski iebilst “Vienotība”, kas norāda, ka šāds priekšlikums nav atbalstāms, jo Skolēnu dziesmu un deju svētku rīkošana 2020. gadā ir noteikta ar likumu un skolēni jau tagad aktīvi gatavojas svētkiem.

Vienotība pārmet Rīgas domei, ka tā pretēji iepriekš parakstītajām vienošanām apgalvo, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas otrās kārtas būvdarbus nebūs iespējams pabeigt 2020. gadā, līdz ar to svētku rīkošana jāpārceļ par gadu vēlāk.

Ministru prezidents Māris Kučinskis pēc koalīcijas sēdes šodien norādīja, ka skolēnu dziesmu un deju svētki, visticamāk, notiks kā plānots 2020. gadā.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Viens, protams, ir skatīties uz grafiku, un – kā ir bijis un kā Dziesmu svētku estrādi – sagatavot svētkiem. Otrs – Dziesmu svētkiem šajā gadā ir jābūt. Tad jautājums, vai tas notiek estrādē, vai tam ir jāsagatavo cita vieta. Pēc divām nedēļām atgriežamies koalīcijā un tad ir jābūt arī skaidram valdības viedoklim, ka šajā gadā dziesmu svētki. Un – kur tie būs. Tad tālākais ir jautājums, kurš kam ir solījis un kurš par ko ir atbildīgs.

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem.

Saņemot informāciju no Rīgas domes, ka tā nespēs laikus sagatavot visu svētkiem, Kultūras ministrija iepriekš izteica priekšlikumu veikt grozījumus likumā, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021. gadā.