Dziesmu un deju svētku organizatori saņem pateicību no Kučinska

2 komentāri

Aizvadītie Dziesmu un deju svētki kopumā tiek vērtēti kā ļoti izdevušies un labi organizēti. Lai gan kopš noslēguma koncerta un sadziedāšanās nakts ir pagājušas jau divas nedēļas, svētku organizatoriem aizvien ir darba pilnas rokas. Tomēr atrodas laiks arī svinībām – ceturtdien, 19. jūlijā, saņemta pateicība no Ministru prezidenta Māra Kučinska.

Nebēdājot, ka kāds varētu pārmest vai nepiekrist, Ministru prezidents aizvadītos Dziesmu un deju svētkus vērtē kā valsts simtgades centrālo notikumu. Sveicot visus tos, kuri turējuši rūpi par svētkiem, Kučinskis arī joko, ka viņi spējuši Rīgā vienlaikus sapulcēt vēl nepieredzēti kuplu cilvēku skaitu. Līdzīgas domās ir arī kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa īpaši slavē profesionāli organizēto darbu, ironizējot, ka nākamās olimpiādes organizatori var vien apbrīnā noraudzīties, aiz stūra stāvot un nervozi smēķējot.

Par to, ka svētki izdevušies liecina arī daudzi lauztie rekordi, piemēram, svētku dalībnieku, brīvprātīgo un pasākumu apmeklētāju skaits. Un vēl – svētkus dubultsvinamus padarīja divu bērniņu nākšana pasaulē.

Liene Cipule
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja

Viens mazulītis piedzima Dziesmu svētku skatītājai, kura līdz galam nenoskatījās Dziesmu svētku ģenerālmēģinājumu, un otrs piedzima dalībniecei. Jā, ir divi bērniņi.

Tomēr neiztikt arī bez klupšanas akmeņiem, kas kārtējo reizi bija nepārdomātā svētku biļešu tirdzniecība un tai sekojošais haoss, mēģinot pirkt, pārdot un ar biļetēm mainīties savā starpā. Svētku izpilddirektore apņēmusies šādu kļūdu vairs nepieļaut.

Eva Juhņēviča
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore

Šis modelis apliecināja sevi, ka tiešām ir nokalpojis, ņemot vērā jaunās tehnoloģijas un arī pasaules praksi, ka ir pieejami daudz dažādi citi modeļi. Vai tas būtu loterijas princips, vai tā būtu reģionālā sadale, vai būtu jautājums, ka šīs biļetes nonāk tikai dalībniekiem, vai tomēr arī pārējai sabiedrības daļai.

Juhņēviča šim jautājumam sola pieķerties rudenī, kad notiks aizvadīto Dziesmu un deju svētku izvērtēšana. Nākamais iespējamais biļešu tirdzniecības modelis tikšot apspriests dažādās mērķa grupās.