Dziesmu un deju svētku organizatori aicina biļetes no pārpircējiem neiegādāties – pastāv risks nopirkt viltotojumus

2 komentāri

Sestdiena, 3. marts, bija saspringta diena tiem daudzajiem tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās klātienē vērot šīs vasaras Dziesmu un deju svētku pasākumus.

Plkst. 11 sākās biļešu tirgošana un jau pēc nepilnām četrām stundām uz galvenajiem koncertiem biļetes jau bija izķertas. Tās tirgoja gan “Biļešu paradīzes” kasēs, gan internetā, – un datorsistēmu noslodzes dēļ neiztika arī bez tehniskām ķibelēm.

Kā jau iepriekš bija paredzams, sarosījušies ir arī spekulanti. Piemēram, svētku noslēguma koncerta biļetes par četrkāršu cenu jau ir pieejamas portālā ”ss.lv”. Svētku organizatori aicina biļetes no pārpircējiem neiegādāties, jo pastāv risks nopirkt viltotas biļetes.

Cilvēku vēlme apmeklēt Dziesmu un deju svētkus vienmēr ir bijusi liela, šogad, kad svētki notiks valsts simtgades zīmē – jo īpaši. Taču visiem interesentiem pasākumus apmeklēt nebūs iespējams ierobežotā biļešu skaita dēļ, tādēļ paši apņēmīgākie, spītējot aukstumam un nogurumam, pie biļešu kasēm ir aizvadījuši pat divas diennaktis.

Lielākā daļa biļešu tirdzniecības vietās sastaptie šādā avantūrā nepiedalās pirmo reizi. Bruņojušies ar pacietību un kūpošu tējas tasi, viņi jau laicīgi iestājušies rindā, savu vārdu ierakstījuši pašu izveidotā sarakstā, lai kāds neiešmauktu priekšā. Lielo gaidīšana pat izvērtusies aizraujošā piedzīvojumā.

Rasma

Bija ļoti interesanti, es jums teikšu. Mēs visi sveši cilvēki, šeit satikušies un visi dziedam un tik labi ir. Un redziet – žirgti un veseli esam. Nav nekas slikts, tik labas emocijas. Stāstīšu savējiem, kāds man bija vienas nakts piedzīvojums!

Vislielākā interese svētku apmeklētājiem ir par noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”. Uz to un abiem deju lieluzveduma koncertiem “Māras zeme” biļetes izpirktas jau pirmo piecu stundu laikā.

“Ar ģimeni esam izlēmuši – noslēguma koncerts ir obligāti jāapmeklē. Un arī deju uzvedums būtu vēlams,” stāsta kāda biļešu pircēja Diāna. Savukārt vēl kāds pircējs Māris norāda: “Bijām arī 2013. gadā, vīrišķīga asariņa nobira. Cerams, ka arī šogad… Ļoti gribās redzēt to eiroremontu Mežaparkā.

Biļešu pircēji tomēr izvēlas stundām ilgo gaidīšanu aukstumā, jo bažījas, ka internetā kaut kas varētu nesanākt. Taču arī ar kasē var gadīties ķibeles. Tomēr tikuši pie biļetēm, cilvēki atzīst, ka gaidīšana bijusi tā vērta.

Jāpiebilst, ka no paša rīta pie kasēm bija arī visai agresīvi noskaņoti biļešu pircēji, kuri iegādājās maksimālo iespējamo biļešu skaitu par visaugstākajām cenām un tad, ignorējot mediju pārstāvju uzdotos jautājumus, metās, ko kājas nes.

Jau vēstīts, ka dažu stundu laikā ir izpārdotas visas biļetes uz centrālajiem XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku maksas pasākumiem.

Video – cilvēki pēc biļetēm stājās rindā jau iepriekšējās dienas vakarā!

Pircējiem arī internetā pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm nācies gaidīt ilgāk nekā solīts. 

Vairāki sociālo tīklu lietotāji pauž neapmierinātību par ilgo gaidīšanu elektroniskajā rindā. Savukārt vēl kāda pircēja sociālajā tīklā “Facebook” publicējusi video un pauž sašutumu par biļešu tirdzniecības vietā notiekošo. Publicētajā video redzams, kā kāda sieviete no atvilktnes izņem rullī savītas biļetes un ieliek tās somā.

2 komentāri