Dziesmu un deju svētku biļešu haoss: “Biļešu paradīzes” vadītājs problēmu interneta servisa darbībā nesaskata

21 komentārs

Sestdien, 3. martā, skarbi vārdi visā Latvijā tiek veltīti simtgades Dziesmu un deju svētku biļešu tirgošanas organizētājiem. Pamatīgu sašutuma vētru izpelnījās lēnā uzņēmuma “Biļešu paradīze” mājaslapas darbība. Cilvēki pēc vairāku stundu nīkšanas tika izmesti no sistēmas un rinda bija jāsāk gaidīt no jauna.

Arī biļešu tirdzniecības vietās valdīja liela drūzmēšanās. Neuzticoties biļešu pārdošanas interneta serveriem – cilvēki, lai tiktu pie simtgades dziesmu svētku biļetēm, dzīvo rindu bija ieņēmuši jau piektdienas vakarā.

Tiesa, arī biļešu kasēs neiztika bez sistēmas pārrāvumiem. Tāpēc iedzīvotāji izmantoja visas iespējamās iespējas – stāvēja dzīvajā rindā un paralēli telefonos vai planšetēs gaidīja virtuālajā rindā. Kopumā tirdzniecībā nonāca vairāk nekā 95 000 biļešu uz 19 maksas pasākumiem. Vienā pirkuma reizē var iegādāties ne vairāk kā četras biļetes uz vienu pasākumu.

Neraugoties uz vērienīgi kritiku, “Biļešu paradīzes” vadītājs Ēriks Naļivaiko norāda, ka viss darbojoties, kā plānots un problēmu interneta servisa darbībā nesaskata. Viņš taisnojas, ka neviena sistēma nespēj vienlaikus apkalpot 80 000 klientu internetā un tik pat daudz biļešu kasēs.

Ēriks Naļivaiko
uzņēmuma ”Biļešu paradīze” vadītājs

Interneta veikalā ir tieši tik pat daudz cilvēki, cik rindā pie kases. Jūs gribat, lai mēs ielaižam visu internetu tirdzniecības sistēmā un tie, kas ir saluši naktī pie kases, lai paliek ar garu degunu. Biļešu ir tik, cik ir, viņu vairāk nav un nebūs, vienkārši nebūs. Biļetes ir aptuveni 90 000. Tātad ienāks 80 000, katrs gribēs 8 astoņas biļetes. Galvenā problēma ir tā, ka biļešu ir tik, cik ir, bet gribētāju ir reizes 15 vairāk, tā ir galvenā problēma. Viņa ir gadu no gada un nemainīsies, pēc pieciem gadiem būs tieši tas pats.

Jau vēstīts, ka dažu stundu laikā ir izpārdotas visas biļetes uz centrālajiem XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku maksas pasākumiem.

Tāpat jau vēstīts, ka sestdien, 3. martā, vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā izveidojušās garas rindas pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm, kuras var iegādāties no plkst.11.

Kā novēroja LNT Ziņas, biļešu tirdzniecības vietā, kas atrodas Dzintaru koncertzālē, izveidojusies gara rinda. Kā LNT Ziņām stāsta kāds aculiecinieks, cilvēki rindā sarunājas un min, ka neesot gatavi stāvēt rindā piecas stundas.

21 komentārs