Dziesmu svētku skandāls: Bērnu vajadzības nedrīkst pakārtot programmai, secina tiesībsargs

Pievienot komentāru
Dziesmu svētku skandāls: Bērnu vajadzības nedrīkst pakārtot programmai, secina tiesībsargs
Foto: LETA

Bērnu vajadzības nedrīkstot pakārtot Dziesmu un deju svētku programmai, – tas ir viens no tiesībsarga ieteikumiem, ar kuriem pirmdien tikšanās laikā tika iepazīstināta izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Juris Jansons akcentē, ka salīdzinājumā ar svētkiem, kas tika rīkoti padomju gados, situācija mūsdienās ir krasi mainījusies.

“Mēs jau dzīvojam 21. gadsimtā, un tās vienreizējās būdiņas [labierīcības – red.] no gadu uz gada vai no pasākuma uz pasākumu rada stresu arī pašos bērnos. Kā viņi paši atzīst, ieiet tajās  ir “ne pārāk” no higiēnas viedokļa. [..] Par bērnu privātumu, par bērnu drošību, par bērnu komforta lietu ir jādomā pilnīgi noteikti, un ir jābeidz atsaukties uz okupācijas periodu, kur ir bijuši nedaudz citi principi attiecībā uz bērnu tiesību aizsardzību,” pauda tiesībsargs Juris Jansons.

Jau ziņojām, ka pēc masveida bērnu ģībšanas svētkos Izglītības un zinātnes ministrijas paspārnē izveidota komisija, kuras secinājumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem svētku organizēšanā būs tapuši augusta otrajā pusē. Daži no iespējamiem ieteikumiem ir biežāk nodrošināt atpūtas brīžus, uzlabot ēdienkarti, nodrošināt higiēnu un arī garantēt drošību svētku estrādē, kur vienkopus vajadzētu atrasties mazākam bērnu skaitam. Dažādās prasības būtiski nepalielinās svētku izmaksas un neliks tos svītrot no UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma saraksta, to solīja ministre.

“Aicinājums patiešām šobrīd nerosināt diskusiju par to, ka svētki nenotiks, jo ir nesamērīgas prasības no dažādām institūcijām, bet patiesi novērtēt šo situāciju – kā iespēju saprātīgi izvērtēt un izlīdzsvarot prasības ar iespējām,” pauda M. Seile.

Kad būs tapuši Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotās komisijas secinājumi, tie tiks iesniegti Ministru prezidentei, kura solījusi veidot vēl vienu darba grupu to vērtēšanai.

Plašāk par ekspertu pirmajiem secinājumiem uzzini LNT Ziņās plkst. astoņos!