1 komentārs
Dzērienu ražotāji un prezidents vienojas pakāpeniski izskaust alkohola ražošanu plastmasas pudelēs
LETA

Otrdien, 30. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un dzērienu ražotāji vienojušies pakāpeniski atteikties no alkohola plastmasas pudelēs, liecina TV3 rīcībā esošā informācija.

Vējonis tikās ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un Latvijas Alus darītāju savienības pārstāvjiem. Puses tikās, lai pārrunātu alkoholisko dzērienu aprites regulējumu un Valsts prezidenta ierosinājumu atteikties no alkohola tirdzniecības plastmasas pudelēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidents uzsvēris, ka vispārējs aizliegums tirgot alkoholiskos dzērienus plastmasas iepakojumā ne tikai samazinātu alkohola pieejamību un patēriņu, bet arī uzlabotu kopējo sabiedrības veselību, veicinātu tīrākas un nepiesārņotākas vides saglabāšanu un attīstību nākotnē.

Savukārt alkoholisko dzērienu ražotāji informēja, ka nozare Valsts prezidenta ierosinājumu konceptuāli atbalsta un būtu gatava atteikties no polietilēna tereftalāta (PET) iepakojuma alkoholisko dzērienu apritē, neveicot jaunas investīcijas PET izmantošanā.

Sarunas laikā puses bija vienisprātis, ka pārejai uz videi draudzīgāku iepakojumu jānotiek pakāpeniski, lai nozare varētu laikus pārorientēt ražošanu un veikt nepieciešamās investīcijas.

Plašāk par šo skatieties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

  • es
    0 0 0

    es

    Ta vien radas, ka ne par ko citu nav ko spriest,it ka alus plastmasa butu lielaka problema Latvija,imite baigo darbibu,aizmale cilvekiem acis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl