Dzemdību speciāliste aicina grūtnieces vakcinēties pret Covid-19; saslimšanas gadījumā pastāv lielāks risks priekšlaicīgām dzemdībām

4 komentāri
Dzemdību speciāliste aicina grūtnieces vakcinēties pret Covid-19; saslimšanas gadījumā pastāv lielāks risks priekšlaicīgām dzemdībām
IEVA LEINIŠA, LETA

”Lai arī ar Covid-19 inficētai grūtniecei var piedzimt vesels mazulis, saslimušai sievietei, kura ir gaidībās, var arī neizdoties pilnībā iznēsāt bērnu,” RīgaTV 24 raidījumam ”Uz līnijas” norāda ginekoloģe, dzemdību speciāliste, Rīgas dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

”Šie transmisijas gadījumi ir reti un tiek pētīti. Vairāk inficēšanās notiek no mammas pēc bērniņa piedzimšanas. Covid-19 infekcija grūtniecēm ir viens no paaugstinātiem faktoriem smagai Covid-19 norisei, it īpaši gadījumos, ja mammai ir kāda blakus saslimšana. Ir daudz pētījumu un datu apkopojumu, kas pierādā, ka, piemēram, šādām grūtniecēm, salīdzinot ar grūtniecēm, kuras nav inficētas, apmēram ir piecas reizes lielāks hospitālizācijas risks, lielāks risks smagai un vidēji smagai slimības gaitai un arī apmēram 3-5 reizes lielāks risks priekšlaicīgām dzemdībām, kad bērniņš var piedzimst arī nedzīvs,” atklāj dzemdību speciāliste.

Lasi vēl – Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā bijis otrs zemākais šovasar

Ar Covid-19 saslimušām grūtniecēm ir arī lielāks risks ārstēties intensīvās terapijas nodaļā, kur būs nepieciešama plaušu mākslīgā ventilācija. Skābekļa trūkums asinīs grūtniecības laikā un agrīnā piedzimšana var arī atstāt sekas tālākai mazuļa attīstībai.

Rīgas dzemdību nama valdes priekšsēdētāja mierina, ka pandēmijas dēļ nav jāatsakās no bērnu plānošanas un ģimenes dibināšanas: ”Drošākais veids, kā mēs visi zinām, lai izvairītos no Covid-19 saslimšanas smagā un vidēji smagā formā, ir vakcinācija.”

4 komentāri