2 komentāri

Ķirurgi un Dzemdību nama speciālisti vērsušies Satversmes Tiesā, apstrīdot Ārstniecības likuma pantu, kas paredz atšķirīgu attieksmi attiecībā uz kompensācijām par virsstundu darbu.

Ja parastā situācijā darbinieks par darbu, kas pārsniedz Darba likumā noteikto normālo darba laiku, saņem piemaksu par virsstundām, tad ārstniecības persona par šo darbu nesaņem piemaksu vai atpūtas laiku par virsstundām.

Mediķi uzskata, ka strādājot virsstundas, par to ir jāsaņem papildu samaksa. Pieteicēji ir lūguši atzīt apstrīdēto normu par spēkā neesošu no 2009. gada 1. jūlija, kad šī norma tika ieviesta.

Vija Veisa
Rīgas Dzemdību nama ārste

Tad, kad ārstniecības likumā tika pieņemtas izmaiņas par pagarināto darba laiku, tas bija krīzes risinājums, taču mēs pēdējos gados zinām, ka valstī nav krīze, mēs dzirdam par to, ka vidējā darba samaksa pieaug, pieaug deputātu algas, kam iezīmēta budžetā daļa, bet kāpēc neliela sabiedrības daļa, kas dara ļoti nozīmīgu darbu, aizvien turpina strādāt un saņemt atalgojumu kā krīzes režīmā?

Rīgas Dzemdību nama vecmātes ar uzņēmuma valdi jau ir panākušas vienošanos, ka no šī gada nostrādātās virsstundas tiks apmaksātas dubultā, taču iesniegums Satversmes Tiesā, ļaušot mainīt tiesisko regulējumu un samaksu par virsstundām paredzēt arī budžetā. Pieteikumu Satversmes tiesai parakstījuši vairāk nekā 400 ārsti.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

 • kurmis
  +1 +1 0

  kurmis

  Ārsti prasa algas pielikumu,bet algas pielikumu vajag tiem,kas sanem tikai minimālo algu.Man ir divi bērni un es audzinu viņus viena.Par padarīto darbu saņemu minimāloalgu,tad nu valdībai ir jāpadomā arī par tiem kas sanem šo mazumiņu.
 • mirstīgais
  +1 +1 0

  mirstīgais

  Man ir četri bērni un katru reizi esmu maksājis vienu savu mēnešalgu ,lai sieva saņemtu normālu aprūpi,tas ir bez slimnīcas rēķina!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl