Dzelzceļa stacija uz mirkli nonāk baleta pasaulē. Rīgā atklāj 23. Starptautisko Baltijas baleta festivālu

0 Komentāru

Kā ik gadu, martā Latvijā sākas Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kurā piedalīsies baleta mākslas spožākie talanti. Tradīcija turpinās – festivāls kā allaž sākās ar labdarības koncertu Rīgas dzelzceļa stacijā.

Piektdien, 9. martā, steidzīgo Centrālās stacijas apmeklētāju piektdien gaitas paspilgtināja skanīga mūzika un dinamiski deju virpuļi – par godu Baltijas baleta festivāla sākumam norisinājās ikgadējais labdarības koncerts. Vērotājus priecēja ne tikai baleta, bet arī džeza, ielu un tautas deju priekšnesumi.

Lita Beiris
festivāla direktore

Tā ir tikšanās un šķiršanās vieta, šeit ir kustība, šeit ir dinamika. Un deja ir šeit.

Labdarības koncertā līdzekļi vākti dejas attīstībai Latvijā un iespējai uz šejieni uzaicināt pasaules līmeņa deju pasniedzējus.

Ar moto “No klasiskas līdz avangardam”, šis ir jau 23. Baltijas baleta festivāls, kurā piedalīsies ne tikai vietējie baleta mākslinieki, bet arī dejotāji no ASV, Francijas, Vācijas, Turcijas un pat Ķīnas.

Galā koncertā 12. martā uz Nacionālās operas skatuves uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisko baleta konkursu laureāti. Rīkotāji iekārdina, ka galā koncerts būs ļoti krāsains un kontrastains.

Svētku gala koncerts būs veltīts Latvijas simtgadei. Festivāls ilgs līdz marta beigām un tā mākslinieki ar īpašām programmām viesosies arī Preiļos, Rēzeknē un Preiļos.

0 Komentāru