DVI: Internetā bieži tiek pārkāptas tiesības uz privātumu, piemēram, cilvēks nejauši kļūst par “TikTok” “zvaigzni”

Pievienot komentāru

Datu valsts inspekcija (DVI) aicinās cilvēkus domāt par to, kas tiek publicēts internetā, jo šobrīd bieži tiek pārkāptas tiesības uz privātumu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica DVI direktore Jekaterina Macuka.

Kā atklāj Macuka, šobrīd sūdzību skaits par tiesību pārkāpšanu uz privātumu sociālajos tīklos ierindojas pirmajā vietā.

“Cilvēki bieži neapzinās, kā viņu rīcība var ietekmēt citus cilvēkus. Mums tās situācijas ir ļoti dažādas. Ir, ka cilvēki vēlas kaut ko labu ievietot, piemēram, novēro veikalā, ka kāda ģimene un bērns ar krājkasīti atdod savu ziedojumu Bērnu fondam. Viņi ir aizkustināti, nofotografē to ģimeni, ieliek savā publiskajā profilā, bet tajā pašā laikā neuzprasa cilvēkam, vai viņš grib būt “Facebook”. Diemžēl cilvēki bieži to neapzinās. Ir arī pretēji gadījumi. Jūs atpūšaties Zaļumballē, skan skaista Maikla Džeksona dziesma, aizrautīgi dejojat, un kāds to arī visu nofilmē un ieliek “TikTok”. Un jūs jau esat “TikTok” zvaigzne ar miljons skatījumiem,” stāsta Macuka.

Lai informētu cilvēkus par privātuma aspektiem interneta vidē, DVI novembrī sāks sociālu kampaņu, skaidrojot tiesības uz privātumu un tiesības uz vārda brīvību.