Dvēseļu dārzā Rīgā piemin nedzīvi dzimušos un īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus

Pievienot komentāru
Dvēseļu dārzā Rīgā piemin nedzīvi dzimušos un īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus
PAULA ČURKSTE, LETA

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 10. jūlijā Rīgā, Dvēseļu dārzā, norisinājās ikgadējais ekumeniskais svētbrīdis, kurā pieminēja nedzīvi dzimušos vai īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus.

Šogad svētbrīdis notika 12. reizi. Kā ierasts, tas bija paredzēts kā skaists, pārdomas rosinošs un sirsnīgs brīdis, bez nodoma atcerēties sāpīgo, pieminot bērniņus un laiku, kas pavadīts kopā ar viņiem.

Svētbrīdī organizē Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienests sadarbībā ar Lutera draudzes mācītāju un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vecāku mājas kapelānu Linardu Rozentālu.

Dvēseļu dārza projekta idejas autores un projekta īstenotājas ir Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelānes Lelde Titava un Dana Kalniņa-Zaķe.

Pirmais atklāšanas svētbrīdis notika 2008.gada 12.jūnijā, un kopš tā laika Dvēseļu dārzā apbedīti apmēram 2000 bērniņu pelni.

Jau vairākus gadus turpinās arī “Zvaigžņu bērnu” projekts pie otra Dvēseļu dārza izveides Torņakalnā, Rīgas Lutera draudzes dārzā, kuru plānots atklāt jau šogad.