Dundagas novadā aizliedz visus pašvaldības iestāžu un struktūrvienību organizētos pasākumus

1 komentārs
Dundagas novadā aizliedz visus pašvaldības iestāžu un struktūrvienību organizētos pasākumus
KASPARS KRAFTS, F64

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Dundagas novadā no šodienas atcelti un aizliegti visi pašvaldības iestāžu un struktūrvienību organizētie pasākumi, liecina Dundagas novada domes priekšsēdētāja Alda Felta (“Mūsu cilvēkiem”) parakstītais rīkojums.

Atceltas un aizliegtas sporta sacensības un citi pasākumi pašvaldības telpās, kuras tā iznomā.

Rīkojumā noteikts, ka pašvaldību iestādēm un struktūrvienībām pēc iespējas vairāk jāizmanto elektroniski pieejamie pakalpojumi, iedzīvotājus interesējošos jautājumus skaidrojot attālināti, un tikai galējas nepieciešamības gadījumā pieņemot klientus iestādēs klātienē.

Dundagas Mākslas un mūzikas skolas grupu nodarbības mūzikas teorētiskajos mācību priekšmetos solfedžo un mūzikas literatūra profesionālās ievirzes izglītības programmu realizācijas adresē Kolkā būs jānodrošina attālināti. Profesionālās ievirzes izglītības programmu skolēniem, kuriem ir noteikta pašizolācija vai karantīna, jānodrošina attālināti.

Domes priekšsēdētāja rīkojums paredz Dundagas Mākslas un mūzikas skolā pārtraukt mācību darbu klātienē grupu nodarbībās visās interešu izglītības programmās. Atcelts arī vecāku līdzfinansējums Dundagas Mākslas un mūzikas skolas interešu izglītības programmu izglītojamajiem.

Tāpat tiks ierobežota lasītāju aprite Dundagas novada bibliotēkās, nosakot, ka ir atļauta grāmatu un periodisko izdevumu apmaiņa, iepazīšanās klātienē ar preses izdevumiem un datorpakalpojumi izmantojami lietišķiem mērķiem, reglamentējot uzturēšanās laiku – katram apmeklētājam līdz 15 minūtēm.

Dundagas novada Bāriņtiesai un Sociālajam dienestam uzdots ierobežot pakalpojumus, kuru sniegšana notiek, tieši kontaktējoties ar klientiem.

Pašvaldību iestāžu vadītājiem jānodrošina aizsardzības līdzekļu iegāde, kā arī savlaicīgi jāpapildina nepieciešamie apjomi, paredz rīkojums. Novadā būs jānodrošina bezskaidras naudas pārskaitījumi, līdz maksimumam samazinot skaidras naudas darījumus.

Dundagas novada pašvaldību iestāžu/struktūrvienību un kapitālsabiedrību vadītājiem būs jākoordinē preventīvie pasākumi infekcijas izplatīšanās novēršanai iestādē, jāatceļ visi plānotie darbinieku, skolēnu braucieni un komandējumi uz infekcijas skartajām teritorijām. Tāpat jāierobežo visi plānotie darbinieku komandējumi Latvijas teritorijā.

Vadītājiem būs jāseko līdz informācijai un ieteikumiem iedzīvotājiem un profesionāļiem saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnē.

Rīkojuma izpildes kontroli Felts uzdevis izpilddirektora pienākuma izpildītājam.

Rīkojumā noteiktie ierobežojumi stājas spēkā tā parakstīšanas brīdī.

Kā vēstīts, Covid-19 uzliesmojuma dēļ no šodienas līdz 16.oktobrim Dundagas vidusskolas un Kolkas pamatskolas vecāko klašu skolēniem mācības notiks attālināti, savukārt interešu izglītības nodarbības netiks īstenotas.

Dundagas vidusskolā attālināti mācīsies 5.-12.klašu skolēni, savukārt Kolkas pamatskolā – 6.-9.klašu skolēni.

Felts iepriekš stāstīja, ka līdz piektdienai Dundagas vidusskolā ir saslimuši divi skolēni, kuri atrodas karantīnā. Par viņu kontaktpersonām atzīti desmit pedagogi un 48 skolēni, kuriem ir jāatrodas pašizolācijā.

Saskaņā ar SPKC datiem Dundagas novadā līdz 8.oktobra plkst.10 bija reģistrēti 20 saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Kā vēstīts, inficēšanās ar Covid-19 konstatēta zivju pārstrādes uzņēmuma SIA Līcis-99 33 darbiniekiem, kuri strādā Kolkas cehā.

Lasi vēl: Inficēšanās ar Covid-19 konstatēta zivju pārstrādes uzņēmuma ”Līcis-99” darbiniekiem