Dūmi no Sibīrijas ugunsgrēkiem sasnieguši Latviju

Pievienot komentāru
Dūmi no Sibīrijas ugunsgrēkiem sasnieguši Latviju
EPA/LETA

Bet mums vēl viens stāsta par Latvijas austrumu robežu. To sasnieguši apjomīgo Sībīrijas mežu ugunsgrēku dūmi.
Krievijas mežus uguns plosa kopš pavasara un ugunsgrēku apmēri sasnieguši 2,3 miljonus hektāru. Cik kaitīgi ir šie dūmi, kā tie izpaužas un cik ilgi atradīsies virs Latvijas?

Dūmi, kas paceļas virs uguns plosītajiem Sibīrijas reģioniem, šorīt ar gaisa masām sasnieguši Latvijas austrumu robežu.

Dūmi debesīs izskatās kā dūmaka, un to novērojuši arī Ludzas un Kārsavas iedzīvotāji. Tomēr vietējās pašvaldībās neviens satraukts iedzīvotājs neesot vērsies apliecina vairākas LNT ziņu uzrunātās pašvaldības Latgalē.

Šodien no rīta jau ap pulksten 6 bija pamatīga migla vai precīzāk dūmaka, un tagad pusdienu laikā arī vēl jūtama tāda dūmaka.

Šajās dienās temats apspiests arī sociālajos tīklos, kuros cilvēki dalās, ka jutuši dūmu smaku arī Cēsīs un Mazirbē, tomēr Meteoroloģijas centrā to apšauba, jo gaisa plūsma neesot tik intensīva, lai kopā ar dūmiem līdz Latvijai atceļotu arī to smaka.

Tikmēr Veselības inspekcija norāda, ka īslaicīgs piedūmojums būtiski neapdraud veselību, bet plaušu slimniekiem un cilvēkiem, kam ir alerģijas, dūmi var izraisīt slimības saasināšanos. Dūmi no Sibīrijas mežu ugunsgrēkiem virs Latvijas varētu kā dūmaka varētu būt vērojami līdz trešdienai.

Tikmēr Krievijā šie varētu būt vieni no plašākajiem mežu ugunsgrēkiem, kādi vien pieredzēti pēdējos gados.