Dūklavs: Nepieciešams izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar sausumu

2 komentāri

Ceturtdien, 21. jūnijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) plāno spriest par ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Dūklavs, viņš uzskata, ka ārkārtas situāciju ir nepieciešams izsludināt.

“Mana nostāja ir, ka mums būtu nepieciešams izsludināt šo ārkārtas stāvokli. Mēs esam vairākkārt paskaidrojuši, kāpēc tas ir vajadzīgs. Tas nekādā ziņā nenozīmē uzreiz kompensācijas. Tas šajā brīdī ir vairāk svarīgi lauksaimniekiem attiecībā pret Lauku atbalsta dienesta daudzajiem pasākumiem. Īsumā, – varētu netikt piemērotas sankcijas par iepriekš veiktiem ieguldījumiem, projektiem. Varētu ātrāk izmaksāt tiešmaksājumus. Daudzas tādas praktiskas lietas, kas attiecas uz lauksaimniekiem,” min Dūklavs.

Vienlaikus J. Dūklavs skaidro, ka ilgstošais sausums visvairāk skāris Kurzemes reģionu.

Jau vēstīts, ka tuvākajās dienās Latvijā aktivizēsies ciklonu darbība, tādēļ gaidāms lietus, pērkona negaiss un brāzmains vējš, iespējamas arī lielākās lietavas kopš pagājušā gada.

Pēc Dūklava domām, gaidāmais lietus varētu uzlabot pašreizējo situāciju.

2 komentāri