Dūklavs: Lai atjaunotu darbu cūku novietnē “Rukas”, būs nepieciešams vismaz gads

0 Komentāru

Ādažu, Krimuldas un Salaspils novadā līdz 17. aprīlim saistībā ar Āfrikas cūku mēra apkarošanu izsludināta ārkārtēja situācija, – tādu valdības rīkojumu ceturtdien, 19. janvārī, atbalstīja Saeima.

Krimuldas novada cūku novietnē “Rukas”, kurā aizvadītajā nedēļas nogalē tika konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, šonakt pabeigta visu cūku likvidēšana. Likvidēto cūku dedzināšana īpašās iekārtās tiek veikta Daugavpilī un Limbažos, līdz ar to cūku dedzināšana Ādažu poligonā arī kā rezerves variants vairs netiek izskatīts. Zemkopības ministrs šodien Saeimā pauda cerību, ka šonedēļ tiks utilizētas visas likvidētās cūkas.

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs, ZZS

Tiešām liela nelaime notikusi cūkkopības nozarē ļoti pat speciālistiem, un nesaprotami, kā vienā no, ja ne pašā nodrošinātākajā fermā, pret šo slimību varēja nokļūt šī slimība. Mēs ceram, ka šajā nedēļā tiks veikta pilnībā dzīvnieku utilizācija, un tālāk skatīsimies, kā atjaunot darbu šajā cūkkopības kompleksā, jo tam būs nepieciešams laika periods ar vairākām dezinfekcijām vismaz viens gads.

Saeimā atbalstītais valdības rīkojums paredz, ka atbildīgā koordinējošā institūcija ārkārtējās situācijas laikā ir Pārtikas un veterinārais dienests. Noteikti uzdevumi arī Valsts policijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam un novadu pašvaldībām. Jau ziņots, ka “Rukās” konstatētā Āfrikas cūku mēra dēļ jāiznīcina vairāk nekā 5000 šīs fermas cūkas.

0 Komentāru