Druviete stāsta par iespēju pāriet uz maksas augstāko izglītību

Komentāri

Izglītības modelis, kas paredz pilnībā pāriet uz maksas augstāko izglītību tiks izskatīts, taču, visticamāk, Latvijā netiks ieviests, LNT raidījumā “900 sekundes” pauda izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministre pauda – lai Latvijā varētu nodrošināt nepieciešamo speciālistu apjomu, valstī būtu vajadzīgs nodrošināt bezmaksas studiju iespējas apmēram 40% no visiem vidusskolu beidzējiem. Tā kā nākotnē ir paredzams vidusskolēnu skaita samazinājums, attiecīgi kritīsies arī budžeta vietu skaits augstskolās.

Nākotnē Latvijā būtu jāvirzās uz pilnīgu valsts finansējumu studijām, pauda I. Druviete. Valsts mazais iedzīvotāju un līdz ar to, arī salīdzinoši nelielais studētgribētāju skaists, paver iespējas Latvijā virzīties uz pilnīgi apmaksātu augstāko izgītību, norādīja ministre.

Tāpat nākotnē tiek plānots ieviest sistēmu, ka valsts augstskolām piešķirs finansējumu, vērtējot tās pēc konkrētiem kritērijiem, piemēram, starptautiski zinātiskām publikācijām un pasniedzēju kvalitātes, apgalvoja ministre.

Gadu laikā Latvijas izglītības un zinātnes ministru redzējums par to, kādai jābūt augstākās izglītības finansēšanas sistēmai, ir radikāli mainījies. Piemēram, 2011. gadā Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) rosināja atteikties no budžeta vietām augstākajā izglītībā un pāriet uz ilgtermiņa mērķētu kreditēšanas modeli.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl