Drukātie mediji ir atguvušies no krīzes; arvien pieprasītāki kļūst žurnāli

Komentāri

Tikai šobrīd drukāto mediju tirgus pēc pārdzīvotajiem krīzes gadiem ir stabilizējies. Par to liecina jaunākie abonēšanas rezultāti. Turklāt lasītāji ne tikai palikuši uzticīgi presei, bet sākuši mainīt arī savus lasīšanas paradumus, arvien lielāku priekšroku dodot žurnāliem.

Lai gan pensionāriem rocība maza, preses tirgotavā sastaptie vecākā gadagājuma ļaudis no laikrakstu un žurnālu pirkšanas nedomā atteikties. Arī ekonomiski aktīvie iedzīvotāji mērķtiecīgi dodas pie preses plauktiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis ir gandarīts par jaunākajiem abonēšanas rezultātiem. Kritums novērojams pavisam niecīgs, turklāt jauna tendence – arvien vairāk lasa žurnālus. Arī preses tirgotavās pamanīta lasītāju paradumu maiņa.

“Dienas laikraksti zaudē savu nozīmību – pirms daudziem gadiem bija galvenais ziņas nesējs, šobrīd cilvēki pārslēdzas uz šiem periodiskajiem izdevumiem, kas ir glancētie izdevumi sievietēm vai cita tipa žurnāli citām auditorijām. Sievietēm vairāk – mājturība, veselība, dzīvesstils; vīriešiem – aktuāli sports un makšķerēšana,” teic Narvesen pārstāve Linda Saulīte.

Nenoliedzami konkurence žurnāliem ir milzīga, norāda Dienas žurnāli galvenā redaktore Inga Gorbunova. Turklāt Latvijas lasītājs ir ļoti prasīgs. Nebūt ne zemākā cena ir noteicošā, bet gan kvalitāte kā satura, tā vizuālā izpildījuma.

Kā pavisam jauna tendence tirgū parādījušies bukazīni jeb rokasgrāmatas, kas kādu konkrētu tematu apskata padziļināti. Tie lasītāju vidū iemantojuši īpašu popularitāti, nenoliedz arī preses tirgotāji.

Žurnālu piedāvājums Latvijā ir dāsns. 90 tikai pašmāju nosaukumu vien ir pietiekams daudzums, lai lasītājiem būtu no kā izvēlēties.

Foto:

Skaties video!

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl