Drukātā neatkarīgā prese reģionos ir apdraudēta

Komentāri

Reģionos ir apdraudēta neatkarīgu un kritiski analizējošu preses izdevumu pastāvēšana, – tā kaismīgās diskusijās ceturtdien centās pārliecināt reģionālo laikrakstu redaktori.

Galvenais drauds – pilsētu un novadu domes par nodokļu maksātāju naudu izdod sevis slavinošas avīzes, izplata tās par brīvu un atņem reklāmdevējus.

Tikmēr neatkarīgā prese spiesta atbrīvot darbiniekus, samazināt izdošanas biežumu vai domā jau pat par pilnīgu bankrotu. Taču neatkarīgās preses lielākais satraukums – pašvaldību izdevumos notiek politiķu komplimentēšana, nekad nav bijusi kritiska domes darba izvērtēšana un nepatīkamu jautājumu uzdošana.

Kā ierobežot pašvaldību apmaksāto avīžu izdošanu par labu reģionālajai presei, atbildīga ir Kultūras ministrija. Tāpat tā iecerējusi drukātajai presei nākamgad sniegt palīdzību viena miljona eiro apmērā, lai tā varētu izdzīvot.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl