Drukātā neatkarīgā prese reģionos ir apdraudēta

Komentāri

Reģionos ir apdraudēta neatkarīgu un kritiski analizējošu preses izdevumu pastāvēšana, – tā kaismīgās diskusijās ceturtdien centās pārliecināt reģionālo laikrakstu redaktori.

Galvenais drauds – pilsētu un novadu domes par nodokļu maksātāju naudu izdod sevis slavinošas avīzes, izplata tās par brīvu un atņem reklāmdevējus.

Tikmēr neatkarīgā prese spiesta atbrīvot darbiniekus, samazināt izdošanas biežumu vai domā jau pat par pilnīgu bankrotu. Taču neatkarīgās preses lielākais satraukums – pašvaldību izdevumos notiek politiķu komplimentēšana, nekad nav bijusi kritiska domes darba izvērtēšana un nepatīkamu jautājumu uzdošana.

Kā ierobežot pašvaldību apmaksāto avīžu izdošanu par labu reģionālajai presei, atbildīga ir Kultūras ministrija. Tāpat tā iecerējusi drukātajai presei nākamgad sniegt palīdzību viena miljona eiro apmērā, lai tā varētu izdzīvot.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl