1 komentārs

Ceļotājiem jārēķinās ar nokļūšanu Drošības policijas redzeslokā. Iekšlietu ministrija sagatavojusi likumu, kas paredz ieviest aviopasažieru datu reģistru, ko uzglabās un analizēs Drošības policija. Reģistra nepieciešamība tiek pamatota ar cīņu pret terorismu. Tomēr tā ieviešana tiek vērtēta pretrunīgi, jo pastāv bažas par iespējamiem cilvēka pamattiesību pārkāpumiem.

Eiropas Savienības institūcijas jau gadiem bez rezultātiem diskutē par obligātu prasību visā ES ieviest aviopasažieru datu reģistru, jo pret to iebilst cilvēktiesību aktīvisti. Tikmēr vairākas dalībvalstis tādu jau ieviesušas, un tagad to nolēmusi darīt arī Latvija.

Tapis jauns likums, kas paredz, ka aviokompānijai par pasažieriem ir jāinformē Drošības policija. Ir jāsniedz tādas ziņas kā pasažiera vārds, dzimšanas datums, pases numurs, lidojuma galamērķis. Lai gūtu priekšstatu par ceļotāja plāniem, datus analizēs un uzkrās īpaši izveidota nodaļa Drošības policijā. Tā būs jāinformē arī par tiem pasažieriem, kuri Latvijā ielido.

Ar prokurora atļauju aviopasažieru informācijai būs tiesības piekļūt arī vairākām citām institūcijām, piemēram, policijai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Valsts ieņēmumu dienestam.

Kā norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis Pasažieru datu reģistrs nepieciešams, lai cīnītos ar terorismu un citiem smagiem noziegumiem. Likums ir sācis virzību valdība, kur tas vēl ir jāapstiprina, bet Pasažieru datu reģistrs tiks ieviest, kad likumu pieņems Saeima. Kad tam būtu jānotiek, Iekšlietu ministrija šodien atturējās prognozēt.

Skaties video:

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Nesaprotu, kādēļ lai nebūtu zināms, kas un kur ceļo un kā.Tad arī nebūtu visādi Stabiņas, Vaškevica un citi varianti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl