Komentāri
Drošības policija izmeklē Latvijas pilsoņa darbības Sīrijā: lūdz sākt kriminālvajāšanu
Foto: LETA

Drošības policija lūgusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret jaunieti no Latvijas, kurš tiek turēts aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā.

Tagad prokuratūrai būs jāizlemj, vai ir pamats jaunietim uzrādīt apsūdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis ir pirmais gadījums, kad Drošības policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura tiek turēta aizdomās par prettiesisku iesaistīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Aizdomās turētajai personai inkriminēta arī Krimināllikuma norma par iesaistīšanos organizācijā vai tās sastāvā ietilpstošā grupā, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti.  2. decembrī tiesa aizdomās turētajam pagarināja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Jau vēstīts, ka šovasar likumsargi ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu uz Latviju. Drošības policija neatklāj ne aizdomās turētās personas vārdu, ne arī dzimumu.

Lasi vēl