Drošākai interneta dienai par godu Latvijā norisināsies tiešsaistes viktorīna

0 Komentāru

Turpinot tradīciju, šogad 9. februārī jau sešpadsmito gadu pēc kārtas Latvijā un daudzviet pasaulē atzīmē Drošāka interneta dienu, kurai par godu Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv šodien organizē daudzveidīgas aktivitātes ar vienojošu saukli “Drošāks internets sākas ar Tevi!”, vēsta “900 sekundes”.

Tādējādi iecerēts uzsvērt katra iedzīvotāja ieguldījumu un atbildību, veidojot drošāku interneta vidi.

Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska

“Šobrīd, attālinātu mācību laikā, vairāk nekā jebkad agrāk ir svarīga bērnu un jauniešu drošība internetā un digitālā pratība – tās ir prasmes un zināšanas, kas neveidojas pašas no sevis, bet ir cītīgi jāapgūst un regulāri jāpapildina. Aicinām ikvienu iesaistīties Drošāka interneta dienas aktivitātēs, izmantot mūsu sagatavotos materiālus un domāt par drošību globālajā tīmeklī ne tikai šajā dienā, bet katru dienu.”

Nozīmīgākais notikums Drošāka interneta dienā būs tiešsaistes viktorīna par interneta izmantošanu, ietverot jautājumus gan par interneta vēsturi, terminiem, dažādiem izaicinājumiem un interneta izmantošanas paradumiem, gan arī par drošību un medijpratību. Viktorīna organizēta sadarbībā ar Viktorina.lv, gudrākajiem un ātrākajiem paredzot balvas.

Dalība tiešsaistes viktorīnā ir iespējama divos veidos. Tostarp, iepriekš reģistrējoties vietnē viktorina.lv, kad ir iespēja 9.februārī konkrētos laikos spēlēt LIVE viktorīnu, tiešsaistē sacenšoties ar citiem dalībniekiem piecās vecuma grupās. Vēl viens veids ir no 9. līdz 28.februārim ikvienam piedalīties viktorīnā, atbildot uz jautājumiem sev ērtā laikā. Detalizēta informācija par dalību viktorīnā drossinternets.lv vietnē.

Lai palīdzētu 1.- 4.klases skolēniem apgūt zināšanas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju, Drošāka interneta dienā būs pieejamas īsfilmas “Vaifija interneta alfabēts”. Īsfilmas papildinātas ar ieteikumiem pedagogiem, tās ir ērti strukturētas un uzsver katras tēmas svarīgāko informāciju. Materiāls veidots bērniem saistošā un saprotamā veidā, tas būs labs palīgs pedagogiem un vecākiem attālināto mācību laikā.

Tāpat Drossinternets.lv organizē Jauniešu padomes (JAP) jaunu dalībnieku uzņemšanu. Pirmā kopā sanākšana notiks tiešsaistē, 9.februārī plkst. 17. Ikviens aktīvs jaunietis vecumā no 13-18 gadiem, kurš vēlas attīstīt savu digitālo kompetenci, kopā ar citiem domubiedriem apgūt jaunas iemaņas un savas zināšanas nodot arī citiem Latvijas jauniešiem, ir aicināts pieteikties dalībai Jauniešu padomē šeit.

0 Komentāru