Drons un lidmašīna gandrīz nesadala gaisa telpu lidostā “Rīga” – tam varēja būt ļoti nopietnas sekas

2 komentāri
Drons un lidmašīna gandrīz nesadala gaisa telpu lidostā “Rīga” – tam varēja būt ļoti nopietnas sekas
Starptautiskās lidostas "Rīga" teritorija. (Ieva Čīka / LETA)

Bezpilota lidaparāti jeb droni Latvijā pilotēti citu gaisa kuģu tuvumā un pat lidostā ”Rīgā”. Tam varēja būt traģiskas sekas, akcentē atbildīgo institūciju pārstāvji.

Pašlaik par dronu lietošanas prasību pārkāpumiem Latvijā vēl nevienam nav piemēroti naudassodi, jo speciāla sodu sistēma, kas attiektos tieši uz bezpilota lidaparātiem, izstrādāta nav. Taču to plānots izdarīt aptuveni gada laikā.

Ir iespējams dronu lietotājus sodīt par lidošanas drošības pārkāpumiem, taču šie sodi esot nesamērīgi lieli.

Nozares straujās attīstības dēļ Latvijā dronu lietošanas noteikumu izstrāde ir tikai pašā ceļa sākumā, atzīst Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs.

Dronu lietošanas prasības paredz, ka bezpilota lidaparāti jāmarķē ar kontaktinformāciju, jāidentificē sevi kā drona pilotu ar apģērbu, kā arī jāizvērtē lidojuma riski. Latvijā drons drīkst lidot augstumā līdz 120 metriem, izņemot teritorijas ap lidostām.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Artis
  0 0 0

  Artis

  Lai sodam liels cipars!Valdība še vismaz pareizi.Nav ko,lai nelidinās dunduri šai zemē.
 • Bez vārda
  0 0 0

  Bez vārda

  Lidostas teritorijā un 5 km rādiusā aizliegts izmantot dronu ja tas nav saskaņots ar pašu lidostas torni! Tas ir oficiāli atrunāts likumā.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl