2 komentāri

Bezpilota lidaparāti jeb droni Latvijā pilotēti citu gaisa kuģu tuvumā un pat lidostā ”Rīgā”. Tam varēja būt traģiskas sekas, akcentē atbildīgo institūciju pārstāvji.

Pašlaik par dronu lietošanas prasību pārkāpumiem Latvijā vēl nevienam nav piemēroti naudassodi, jo speciāla sodu sistēma, kas attiektos tieši uz bezpilota lidaparātiem, izstrādāta nav. Taču to plānots izdarīt aptuveni gada laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ir iespējams dronu lietotājus sodīt par lidošanas drošības pārkāpumiem, taču šie sodi esot nesamērīgi lieli.

Nozares straujās attīstības dēļ Latvijā dronu lietošanas noteikumu izstrāde ir tikai pašā ceļa sākumā, atzīst Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs.

Dronu lietošanas prasības paredz, ka bezpilota lidaparāti jāmarķē ar kontaktinformāciju, jāidentificē sevi kā drona pilotu ar apģērbu, kā arī jāizvērtē lidojuma riski. Latvijā drons drīkst lidot augstumā līdz 120 metriem, izņemot teritorijas ap lidostām.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Artis
  0 0 0

  Artis

  Lai sodam liels cipars!Valdība še vismaz pareizi.Nav ko,lai nelidinās dunduri šai zemē.
 • Bez vārda
  0 0 0

  Bez vārda

  Lidostas teritorijā un 5 km rādiusā aizliegts izmantot dronu ja tas nav saskaņots ar pašu lidostas torni! Tas ir oficiāli atrunāts likumā.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl