Droni palīdz atklāt likumpārkāpumus! VVD tos jau otro mēnesi izmanto maluzvejnieku ķeršanai

0 Komentāru
Droni palīdz atklāt likumpārkāpumus! VVD tos jau otro mēnesi izmanto maluzvejnieku ķeršanai
Sintija Zandersone / LETA

Bezpilota lidaparāti sevi labi pierādījuši maluzvejnieku ķeršanā. Valsts vides dienests jau otro mēnesi zvejniecības kontrolē veiksmīgi izmanto dronus, un esošo sešu lidaparātu floti ir plānots papildināt.

VVD mobilās grupas vadītājs Raivo Vīksna apraksta, kā ar dronu palīdzību inspektori maluzvejniekus var pārsteigt nesagatavotus: “Varam piekļūt neredzami, nedzirdami, jo pēc noteikumiem augstākais, ko var laist, ir 120 metri, un 120 metru augstumā to praktiski nevar dzirdēt.”

Vides dienestam pieciem no sešu dronu iegādei līdzekļus piešķīra Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds, un sestā drona iegādei naudu piešķīra Vides aizsardzības fonds.

Izmantojot bezpilota lidaparātus, inspektori galvenokārt iekšējos ūdeņos spēj apsekot plašāku teritoriju un piekļūt grūti pieejamām vietām. Pamanīt un nofilmēt maluzvejnieku atstātos tīklus, laivas un citu aprīkojumu vai pēdas.

VVD Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite norāda, ka lidaparātu galvenā priekšrocība ir iespēja ietaupīt līdzekļus un laiku. “Lai ielaistu laivu un divi cilvēki ar to laivu brauktu, tiešām ietaupa līdzekļus. Var arī ātrāk nokļūt, tas tiešām ietaupa līdzekļus, ņemot vērā, cik laiva patērē degvielu.”

Pašlaik vides inspektori no gaisa safilmēto materiālu nevar izmantot kā pierādījumu tiesā, taču nākotnē plānots, ka ar dronu safilmēto, tostarp personu sejas, varēs izmantot arī tiesā. Esošo sešu dronu floti jau tiek plānots papildināt ar vēl četriem droniem.

0 Komentāru