Drīzumā varētu pārskatīt ierobežojumus ēdināšanas, sporta un skaistumkopšanas nozarē

3 komentāri
Drīzumā varētu pārskatīt ierobežojumus ēdināšanas, sporta un skaistumkopšanas nozarē
PN/SCANPIX

Mazinoties saslimstībai ar Covid-19, drīzumā valdībai varētu piedāvāt lemt par jaunu ierobežojumu mīkstināšanu, otrdien, 1. jūnijā, preses konferencē pavēstīja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Operatīvās vadības grupas izstrādātais “četru soļu plāns” ierobežojumu mīkstināšanai paredz, ka gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 250, tad varētu atļaut individuālas nodarbības sporta zālē. Tāpat varētu pilnībā atļaut skaistumkopšanas nozares darbu, bet ēdinātāji varētu sniegt pakalpojumus iekštelpās.

Nākamais solis ierobežojumu mīkstināšanā arī paredz atļaut brīvdabas pasākumus ar kontrolētu un ierobežotu apmeklētāju skaitu.

Citskovskis informēja, ka Operatīvā vadības grupa patlaban strādā pie iespējām īstenot “trešajā solī” ietveros pasākumus, tomēr to ieviešana būs atkarīga no epidemioloģiskās situācijas.

“Ja kumulatīvais saslimstības rādītājs sasniegs 250 un tas uzrādīs stabili sarūkošu tendenci, tad Operatīvā vadības grupa izstrādās priekšlikumus atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam,” pauda Valsts kancelejas direktors.

Viņš gan atturējās skaidri atbildēt, vai Operatīvā vadības grupa jau nākamnedēļ varētu piedāvāt Ministru kabinetam lemt par “trešajā solī” ietvertajiem pasākumiem.

No otrdien publicētajiem Slimību profilakses un kontroles centra datiem izriet, ka saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās diennakts laikā ir samazinājies no 266 līdz 255,1 gadījumam.

3 komentāri