Drīzumā vairs nedrīkstēs lietot sarkanos gāzes balonus

13 komentāri
Drīzumā vairs nedrīkstēs lietot sarkanos gāzes balonus
(Foto: LETA)

No 1. jūlija Latvijā vairs nedrīkstēs lietot lielos, sarkanos gāzes balonus, kas daudzās virtuvēs kļuvuši par neatņemamu to sastāvdaļu. Iemesls – drošība. Veco, sarkano gāzes balonu tehniskais stāvoklis bieži vien ir slikts un var apdraudēt lietotājus. Turklāt mazāks balonu tilpums radīs mazākus draudus avārijas gadījumā. Tomēr, jaunā parauga baloni būs arī lietošanā dārgāki.

”Bet es nezinu, pensionāriem, kur mēs naudu ņemsim, viņu nopirkt jauno, kur naudu dabūsim – es nezinu, ja mēs liekam 27 litrīgo, ko tad mums ik pēc 2-3 mēneši jāmaina viņš ir. Vecais tik labs balons, kāpēc vajadzētu mainīt jaunos, es nezinu. Dzīvoju ar šo balonu 40 gadus, un nevarētu pateikt, ka viņi ir slikti,” nemierā pa izmaiņām ir pensionāre Zina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veco balonu tehniska pārbaude un pārvērtēšana ir sarežģīts process un prasa lielus ieguldījumus, tāpēc nolemts vecos balonus aizstāt ar jaunajiem.

”Tā problēma šobrīd ir tā, ka visi šie baloni, kas tika ražoti vēsturiski, Padomju savienībā, viņi neatbilst Eiropas tehniskajām prasībām, un pēc būtības nav pat pārvērtēti, vai viņi atbilst, tāpēc teorētiskā iespēja vecos balonus atstāt tirgū pastāv, vienkārši, baloni jāpārvērtē,” skaidro Ekonomikas ministrijas pārstāvis Edijs Šaicāns.

Ražotāji gan uzskata, ka lielā tilpuma gāzes baloni, varētu kalpot vēl ilgi, ja vien tos pareizi koptu un iegādātos paredzētajās tirdzniecības vietās. Pērkot gāzes balonus pie nelegālajiem tirgotājiem, protams, sanāks ietaupīt, taču nav zināms, vai tie pārbaudīti, vai ventiļi nomainīti un pievienoti pareizi.

Tāpat kā vecos, arī jaunos balonus varēs iegādāties degvielas uzpildes stacijās un īpašajās tirdzniecības vietās. Cena būs atkarīga no tilpuma – sākot no 50 līdz 80 eiro. Uz jaunajiem gāzes baloniem ir īpašs marķējums, kas nozīmēs, ka balons ir pārbaudīts un drošs lietošanā. Uz vecajiem šāda marķējuma nav.

Iepriekš iedzīvotāji maksāja tikai par izmantoto gāzi, tagad būs jāsamaksā arī par tās iepakojumu. Balonus būs iespēja arī nomāt.

Vecos balonus tiek piedāvāts nodot metāllūžņos, vai atdot atpakaļ ražotājam. Kompensācija par to gan nav paredzēta, taču gāzes piegādes kompānijas pēc pašu iniciatīvas varētu piedāvāt atlaides.

TOP komentāri

 • lietotajs
  +8 +8 0

  lietotajs

  vienkarsi tas ir kartējais iemesls kā atkal noslaukt tautu....,kada kabata iebazt skaistu summu....Vajadzetu šo pienemumu likvidet...
 • Nikodems dēliņš
  +7 +7 0

  Nikodems dēliņš

  KO var muldēt par kaut kādu nedrošību - nevienu pašu skaitli nav nosaukuši par negadījumiem ar sarkanajiem baloniem - NEVIENU! Kāpēc tad muldēt, ka nav droši? Gluži vienkārši - jauno balonu lobijs izrādījies pietiekami spēcīgs. Visā pasaulē gāze kļūs lētākja, bet mēs no 1. jūlija piedzīvosim 140% cenas kāpumu, jo 27 litru jaunie baloni ir vairāk nekā 2 reizes dārgāki par 50 litrīgajiem vecajiem.
 • tatārs
  +5 +5 0

  tatārs

  Tautu viņi atceras tikai tad kad par viņiem jābalso....
  Nolādētie asinsūcēji.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl