Drīzumā ieviesīs ieceļotāju elektronisko anketēšanu

3 komentāri

Lai sekmīgāk uzraudzītu, vai ieceļotāji ievēro obligāto pašizolāciju, drīzumā ieviesīs elektroniskās anketas, par kuru neaizpildīšanu paredzēts naudas sods, vēsta TV3 Ziņas.

Drīzumā ieviest ieceļotāju elektronisko anketēšanu ceturtdien, 1. oktobrī, lēmusi Saeima. Elektroniskās anketas plānots ieviest 12. oktobrī, lai sekmīgāk uzraudzītu, vai iebraucēji ievēro obligāto pašizolāciju. Par anketu neaizpildīšanu paredzēts sods no desmit līdz pat 2000 eiro.

Saeimā klātienes sēdēs atsāka rīkot pirms mēneša. Pasliktinoties Covid-19 situācijai, parlamenta sēdes atkal notiek attālināti. Tas izraisījis dažu opozīcijas deputātu neapmierinātību. Taču nule atkal ieviests darbs attālināti, deputātiem pulcējoties dažādās parlamenta telpās vai strādājot no mājām. Saeimas priekšsēdētāja skaidro, ka lēmums pieņemts, pieaugot infekcijas izplatībai.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK)

Nolūkā pasargāt deputātu un darbinieku veselību, kā arī – un tas ir ļoti būtiski – nodrošināt parlamenta darbības nepārtrauktību, sasaucot Saeimas sēdes, Prezidijs izvērtē situāciju un pieņem attiecīgu lēmumu par Saeimas sēdes noturēšanu klātienē vai attālināti.

Tomēr ne visi deputāti ir mierā ar prasību strādāt attālināti.

“Bērni iet uz skolu, viss ir kārtībā, neviens nebaidās ne no kādiem vīrusiem, nevienam maskas nav vajadzīgas, viss ir kārtībā. Lucavsalā tingeltangeļus ceļ, tūlīt laidīs karuseļus un ko tur. (..) Tikmēr 100 nabaga bailīgie deputātiņi tagad sēdēs attālināti tikai tāpēc, lai nekāptu opozīcija tribīnē,” pauda pie frakcijām nepiederošais politiķis Aldis Gobzems.

Tāpat daži opozicionāri uzskata, ka sēžu rīkošana tiešsaistē ir antikonstitucionāla.

Saeimas deputāte Linda Liepiņa

Šādu sēžu formātu neparedz Satversme un tajā laikā, kad tika rakstīta Satversme, bija Latvijā gan spāņu gripa, Latvijā bija gan telegrāfs, gan telefons, un internets ir tikai jauns saziņas veids, kā cilvēkiem sazināties. (..) Es uzskatu, ka šis ir nelikumīgi. Un šis ir absolūti neleģitīms pasākums, kas te šodien notiek.

Iebildumus Saeimas priekšsēdētāja noraidīja kā nepamatotus. Tiesa, darbs e-Saeimas platformā nerit gludi. Sēde sākās ar 20 minūšu kavēšanos. Bija tehniskās problēmas, kas radušās deputātiem parlamenta Sēžu zālē saistībā ar tehniku. Ar to gan tehniskās problēmas nebeidzās – kāds nebija dzirdams, vēl kādam kamera nestrādāja kā nākas.

Ķibeles gan neliedza deputātiem veikt savus pienākumus. Galīgajā lasījumā pieņemtas likuma izmaiņas, lai ieviestu ieceļotāju elektronisko reģistrēšanos, kas aizstās līdzšinējās papīra anketas.