Drīzumā būs pabeigta jaunā pusaudžu komēdija “Tizlenes”

0 Komentāru

Šogad kinoteātros pie skatītājiem nonāks jaunu Latvijas – Čehijas kopražojuma filmu ar nosaukumu ”Tizlenes”. Filmas veidotāji strādā vēl pie noslēdzošajiem darbiem ar cerību, ka kinolente nonāks uz lielajiem kinoteātru ekrāniem.

Madara Botmane ir noslēdzošā aktrise, kura ieskaņo filmas aizkadra balsi. Madara filmā redzama nebūs, bet visas filmas garumā būs dzirdama viņas balss.

“Būtībā tas ir stāstnieks, jo tas ir Sarmītes stāsts, galvenās varones stāsts,” saka Botmane.

Minētā Sarmīte ir viena no trīs galvenajām varonēm – devītklasniecēm, kuras nolēmušas nomainīt līdzšinējo tizleņu dzīvi un kļūt par stilīgām jaunietēm.

“Es esmu viena no tām retajām, kas ir redzējusi visu, un šai filmai ir tiešām ļoti interesanta stilistika, valoda, humors, ironija ļoti daudz, es domāju šī filma nav tikai jauniešiem, šī filma ir lielā mērā arī salīdzinoši pieaugušiem cilvēkiem,” bilst Botmane.

Filmas ”Tizlenes” režisore Marta Elīna Martinsone norāda, ka topošo filmu vislabāk raksturo pusaudžu komēdijas žanrs. Filmēšana notika vasarā, bet tā realitātē ir tikai neliela daļa no filmas tapšanas. Ļoti daudz jau ir padarīts arī pēcapstrādē, taču gluži pabeigta filma vēl nav.

“Nu, ir vēl diezgan darāmā, bet es teiktu, ka esam finiša taisnē, noris pēdējās pāris dienas ieskaņošanai, bet paralēli tiek gan filmas krāsošana un animācija mazliet, grafikas dizains, top vēl mūzika,” stāsta filmas ”Tizlenes” režisore.

Sākotnēji filmas pirmizrāde bija paredzēta pavasarī, bet pandēmijas dēļ tā jau ir pārcelta. Režisore uzsver, ka ļoti vēlas sagaidīt iespēju izrādīt filmu tieši kinoteātros.

“Flma jau tiek filmēta ar domu, ka tas būs lielais ekrāns, kadrējums tiek veidots pieskaņoti tam un dažādas lietas, kuras iespējams darīt citādi ja nebūtu doma par lielo ekrānu,” saka režisore.

Filmas veidotāji nevēlas atklāt no jauna iecerēto pirmizrādes dienu, jo var gadīties, ka arī to būs jāpārceļ.

0 Komentāru