Drīz notiks centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti

Komentāri
Drīz notiks centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti
LETA

Lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus dabaszinātnēs, 2016. gada 13. aprīlī valsts izglītības iestādēs notiks centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti, informē Valsts izglītības satura centra pārstāvji.

Minētie eksāmeni notiek atbilstoši Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020. gadam noteiktajam par valsts diagnosticējošo darbu 8., 9., 10., 11. klasē organizēšanu STEM jeb dabaszinātņu mācību priekšmetos un matemātikā kontekstā ar centralizēto eksāmenu fizikā un ķīmijā sistēmas pakāpenisku pilnveidi, paredzot centralizēto eksāmenu pilotprojektu 2015./2016. un 2016./2017. mācību gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pilotprojekta eksāmenu fizikā pieteicās kārtot 1685 skolēni no 76 skolām, 1283 skolēni no 58 skolām pieteicās kārtot pilotprojekta eksāmenu ķīmijā, 383 skolēni no 19 skolām – dabaszinībās.

Pilotprojekta eksāmens gan saturiski, gan strukturāli atšķirsies no esošā centralizētā eksāmena ķīmijā vai fizikā.

Pilotprojekta eksāmena rezultāti būs zināmi 9. maijā. Skolēns varēs izvēlēties, vai eksāmena rezultātu iekļaut sekmju izrakstā, vai nē.

Ir paredzēts, ka 2016./2017. mācību gadā notiks otrs šāda veida pilotprojekta eksāmens, lai abu gadu datus varētu salīdzināt un veikt secinājumus par skolēnu mācību sasniegumiem fizikā, ķīmijā un dabaszinībās.

2015./2016. mācību gadā jau ir notikuši diagnosticējošie darbi matemātikā 8. klasē, dabaszinātnēs 9. klasē, fizikā un ķīmijā 10. klasē un 11. klasē, ar mērķi novērtēt un pilnveidot skolēnu zināšanas, eksperimentālās un sadarbības prasmes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl