Drīz aizliegs vecos, sarkanos gāzes balonus; nav zināms, cik maksās jaunie

6 komentāri

Pēc nedaudz vairāk nekā viena mēneša – 31. martā – no aprites tiks izņemti sarkanie gāzes baloni, kas daudzās mājās bija kļuvuši par neatņemamu virtuves sastāvdaļu. Tomēr vēl aizvien nav zināms, cik dārgas būs jauno balonu izmaksas.

Šāda neziņa radusies, jo komersanti, kuri ražo un tirgo gāzes balonus, pagaidām vēl nav izziņojuši savus piedāvājumus, bet Ekonomikas ministrija tikmēr neziņā gaida.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrija skaidro, ka normatīvi noteikti būs tādi, kuri balonus piegādās iedzīvotājiem uz laukiem – nebūs pašam jābrauc ar balonu pie tirgotājiem. Tikai nav zināms, cik daudz lauku iedzīvotājam par to būs jāmaksā. Zināms ir tas, ka tie kļūs dārgāki.

Zināms, ka jaunie gāzes baloni izskatīsies citādi un būs apzīmēti ar skaitļa ”Pī” drošības atbilstības marķējumu. Sarkanie 50 litrus lielie sadzīves gāzes baloni, kādi tiek izmantoti kopš padomju laikiem, nav pārbaudāmi un līdz ar to neatbilst Eiropas Savienības normām. Tiek uzskatīts, ka tie nav droši. 31. martā tos izņems no aprites, bet no 1. jūlija tos būs aizliegts arī lietot.

Tas nozīmē, ka mājsaimniecībās vecie gāzes baloni varēs kalpot līdz 1. jūlijam, bet līdz tam būs jāveic katram izvēle – uzlabot vecos balonus vai nopirkt jaunus.

Olavs Ķiecis, SIA Aga ģenerāldirektors:

Sarkanos balonus, pieliekot papildu pūles, var saremontēt. Taču, lai to izdarītu atbilstoši normatīvajām prasībām, tas nebūs ekonomiski pamatoti. Līdz ar to labāk pieņemt lēmumu tos vienkārši nomainīt.

Turpmāk jaunos balonus varēs mainīt tikai pie viena konkrēta tirgotāja. Ja būs vēlēšanās tirgotāju mainīt, iepriekšējam pārdevējam būs pienākums atpirkt izlietoto balonu, protams, ja tas būs tehniskā kārtībā.

Kopumā Latvijas tirgū var būt no 200 tūkstošiem līdz 700 tūkstošiem sadzīves gāzes balonu.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • tarzants
  +1 +1 0

  tarzants

  Lauku iedzivotajiem bus vis traka par gazi,seviski pendzinariem kas dzivo.kade jega kad pacela minimalo augu.kad no minimalo ulgu vel jamaksa divriez vairka,pa visiem pakalpojumiem ar 21% pocenti nodokli un vel no algas nodokli.Tad sanak ka tauta vergo pret deputatiem,kas vel apzog tautu.nekauna ne goda musu deputatiem
 • tarzants
  +1 +1 0

  tarzants

  Lai tika akal varetu apzakt tautu,jo valdiba dzen tautu tiesi ieksa nabadzibaa
 • martins
  +1 +1 0

  martins

  Kārtējā, dziļā doma, iebiedēt cilvēkus, pasakot ka 50 litrīgie baloni nav droši, lai tik tie muļķīši pērk jaunos 27 litrīgos un vecos grūž kur grib. Kārtējā iespēja tirgotājiem uzvārīties uz tautas rēķina, jā un tad vēl tas ka būsi piesaistīts vienam gāzes tirgonim. Nekaunība un nekas vairāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl