Dreiliņu izgāztuves vietā top parks

Komentāri

Tie, kuriem ikdienā nākas braukt pa Deglava ielu, Rīgā, pēdējos mēnešos būs pamanījuši, ka tās galā top aizvien augstāks melnas zemes kalns. Bijušās Dreiliņu atkritumu izgāztuves vietā top mākslīgais kalns un atpūtas parks iedzīvotājiem.

Padomju gados šajā vietā bija pilsētas atkritumu izgāztuve. Taču patlaban tur rosās traktori un Rīgas saimnieki sola, ka pēc gadiem šajā vietā 20 hektāru platībā būs atpūtas parks un, iespējams, arī 35 metrus augsts slēpošanas kalns.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atkritumu izgāztuve Deglava ielā tika izveidota 1956. gadā, kad te bija pati Rīgas nomale. 70.-to gadu sākumā tā tika slēgta, jo par pilsētas oficiālo izgāztuvi kļuva Getliņi. Tikmēr neatļauta atkritumu, tostarp būvgružu, izgāšana Deglava ielā turpinājās līdz pat 80to gadu beigām.

Diskusijas par to, ko ar šo vietu darīt, bija ilgas, līdz pērn vasarā tika pieņemts lēmums to rekultivēt. Teritorijai tika apjozts žogs, izcirsti koki un krūmi, un pērn rudenī sākās atkritumu pārvietošana.

Pēc darbu pabeigšanas, teritorijas vienā daļā 12 hektāru platībā sliesies 35 metrus augsts ar māliem un melnzemi klāts kalns. Noteikts, ka pēc projekta pabeigšanas nākamos 5 gadus kalns iedzīvotājiem nebūs pieejams, ap to tiks uzsliets žogs, savukārt pārējā teritorija – 8 hektāru platībā – būs pieejama un tajā plānots veidot parku ar apgaismojumu, sporta un bērnu laukumiem. Tikmēr, runājot par turpmāko nākotni, bijušās izgāztuves attīstībai ieceru ir daudz.

Viena no tām paredz teritoriju sadalīt, pa vidu uzbūvējot Lielvārdes ielas pagarinājumu. Arī par kalna attīstību pilsētai ir idejas. ”Plānojam uzbūvēt ziemas atrakciju parku. Atpūtas vietu, kas būs lielāks par Mežaparku,” tā Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Jāpiebilst, ka izgāztuves rekultivācijas izmaksas ir 8,3 miljoni eiro. Pusi no tām sedz Eiropas Savienība.

Lasi vēl