Dreiliņu iedzīvotāji iebilst pret “Depo” loģistikas centra būvniecību. Vai izdosies to apturēt?

6 komentāri

Pierīgā, Stopiņu novada iedzīvotāji uztraukušies, -viņiem blakus ieplānota ”Depo” lielveikalu ķēdes loģistikas centra būvniecība.

Iedzīvotājiem bažas, ka tas draud ar milzīgiem satiksmes sastrēgumiem, trokšņiem un privātmāju vērtības krišanos. Pašvaldība šonedēļ sākusi apkopot šī projekta sabiedriskajā apspriešanā izteiktās bažas un ierosinājumus. Gala lēmums par būvatļauju gaidāms mēneša laikā.

Pret ieceri šobrīd vēl tukšajā pļavā iepretim privātmājām būvēt 18 metrus augsto un 80 000 kvadrātmetrus milzīgo “Depo” loģistikas centru parakstījušies teju 300 Dreiliņu iedzīvotāju.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Dreiliņu iedzīvotājs Eduards saka – industriālā zona būs vēl tuvāk mājas logiem. “Es pats turpināšu te dzīvot, bet tie, kuri vēlēsies pārdot mājas, tagad jārēķinās ar īpašuma vērtības krišanos. Vistrakāk iedzīvotājiem, kuriem pretī būs preču pieņemšanas rampa. Visu diennakti kravas automašīnu skaņas un preču izkraušanas trokšņi māju virzienā,” norāda Eduards

Arī Dreiliņu iedzīvotājs Ņikita dzīvo pirmajā līnijā iepretim iecerētajam “Depo”.

“Troksnis būtu vistipiskākā problēma, jo viņu sienas taču nebūs no betona. Mēs dzīvojam blakus un gribas klusumu,” saka Ņikita.

“Depo” uzsver – diskutēt varot par detaļām, taču pilnībā atteikties no loģistikas centra būvniecības negrasās. Lai arī Stopiņu novada domei ir iespējas visu nobloķēt ar vienkāršu balsojumu – neļaut teritorijai mainīt funkcionālo zonējumu, taču, visticamāk, dome grozīs lokākplānojumu, lai pļavā radītu industriālo zonu.

“Pašvaldība ir ieinteresēta šīs teritorijas attīstībā. Tas nav saistīts tikai ar vienu zemes gabalu, bet visas teritorijas attīstību,” saka Stopiņu novada domes attīstības plānošanas speciāliste Linda Čakše.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Iedzīvotāji visvairāk satraucas par kravas automašīnu radītājiem sastrēgumiem uz šosejas P4, jo tur paredzēts pagrieziens uz “Depo” loģistikas centru. Tas ķēdes reakcijā radīšot sastrēgumus arī Lubānas, Juglas un Deglava ielās. Tur jau šobrīd apgrūtināta satiksme. “Depo” norāda, ka diennaktī tās būšot 40 kravas automašīnas, iedzīvotājiem aizdomas – ņemot vērā centrālās noliktavas platību, satiksmes plūsmu apgrūtināšot līdz pat 400 kravas mašīnas dienā.

Lai mazinātu privātmāju iedzīvotāju bažas, TV3 Ziņām neoficiāli kļuvis zināms – “Depo”, iespējams, būtu gatavs apsvērt iespēju līdzfinansēt jauna pievedceļa būvniecību – Dzelzavas ielas pagarinājumu. Taču tas var nonākt konfliktā ar Bonavas daudzdzīvokļu namu kvartāla iedzīvotāju interesēm.

Uz to norādīts iedzīvotāju vēstulē Stopiņu novada domei.

“Jaunā Dreilinga mājas projekta iedzīvotājiem, kā arī tuvējo ciematu privātmāju īpašniekiem ir gaidāmas ne tikai satiksmes problēmas, bet arī troksnis un skats pa logu uz simtiem kravas automašīnu, kuras brauks dienu un nakti. Tīra meža gaisa vietā viņu bērni elpos īpaši kaitīgus dīzeļa izplūdes dūmus,” tā norādīts vēstulē.

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Bonava” cer, ka iecerētā iela uz industriālo zonu neies tieši gar dzīvokļu logiem.

”Bonava Latvija” projektu attīstības vadītājs Mārtiņš Vonda.

“Mēs rūpīgi sekosim līdzi konkrētā ceļa attīstības plānam un rūpēsimies par mūsu mājokļu projekta iedzīvotāju interesēm. Esam atvērti sadarboties ar Stopiņu novada domi un citiem uzņēmumiem, kuri veic vai plāno veikt šajā teritorijā savu darbību,” saka Vonda.

Stopiņu novada domē gan atzīst, – ja blakus “Depo” kāds gribēs vēl kādu industriālo vai tirdzniecības objektu būvēt, tad autoceļa būvniecība gar “Bonavas” daudzdzīvokļu mājām būšot obligāta prasība. Turklāt spiedienu uz jau esošo infrastruktūru radīs jaunceļaimais tirdzniecības centrs “Sāga”.

6 komentāri