Komentāri

Draugi Lauberes bērnunama audzēkni pametuši vienu uz visu nakti, nesaprazdami, ka viņš mirst. Drīz vien 17 gadus vecais puisis atrasts miris tuvējā pamestā ēkā.

Lauberes bērnunama audzēknis, kuru vakar atrada mirušu, bijis puisis ar ļoti skarbu pagātni, bet lielām nākotnes cerībām. Kaut arī viņam gada laikā bija izdevies nostāties uz pareizā ceļa, alkohola atkarību tikai 17 gadus vecajam puisim nav izdevies pārvarēt. Tā arī, visticamāk, vainojama viņa pāragrajā nāvē, vēsta TV3 Ziņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Edgars Lauberes bērnu namā nonāca pusaudža gados. Kaut abi puiša vecāki ir dzīvi, dzīvo kopā, un, piemēram, māte strādā vienā no Rīgas medicīnas iestādēm, rūpes par bērniem viņiem nebija šķitušas gana svarīgas. Gan Edgars, gan viņa jaunākais brālis nonāca valsts aprūpē.

“Kad manā klātbūtnē zvanīja mammai, viņš vienmēr teica tā – nu tagad tu pati redzi, ka manai mammai ir pilnīgi vienalga, kas ar mani notiek un kur es atrodos,” atceras Sandra Eglīte, bērnu nama Laubere audzinātāja.

Pirms nokļūšanas Lauberē Edgars bija paspējis iekulties gana lielās nepatikšanās ar likumu un pabijis arī aiz restēm. Tomēr pēdējā gada laikā viņam bija izdevies savu dzīvi nostādīt uz pareizajām sliedēm – pabeigt pamatskolu, atrast darbu. No pārējiem audzēkņiem viņš turējies atstatus, tomēr Lauberes pagastā atrast kompāniju nebija grūti. Diemžēl ne to labāko. Netikums, no kura Edgars tā arī nespēja atbrīvoties, bija dzeršana.

Dzīves pēdējā vakarā uz ierasto vietu – sadrupušu noliktavu netālu no bērnunama – dzert alu no divlitru pudelēm devās raiba kompānija. Gan nepilngadīgie, gan tādi, kam jau pāri trīsdesmit – kopā seši cilvēki. Kaut gan Edgars bijis savrupnieks, pudeles brāļi viņu ņēmuši līdzi, jo puisis bija dabūjis darbu pie pieaugušā brāļa celtniecības firmā, tādēļ viņam bija nauda un varēja uzsaukt.

Kad Edgars nokritis uz zemes, pārējie pārbaudījuši, vai viņš ir dzīvs, un turpinājuši dzert. Pēc kāda laika viņi devušies prom, atstādami Edgaru tepat arī pārgulēt. Tikai nākamajā rītā, kad kāds atnācis jaunieti apsegt, atklājies, ka viņš ir miris.

Policija visus dzērājus jau noskaidrojusi un nopratinājusi. Pagaidām nekas neliecina, ka Edgars būtu nogalināts apzināti. Visticamāk, nāve iestājusies no pārmērīgas apreibinošu vielu lietošanas, kādas jau iepriekš pastāvējušas medicīniskas problēmas vai abu iemeslu kombinācijas. Precīzu nāves cēloni un laiku atklās ekspertīzes. Tomēr tas nenozīmē, ka puiša pudeles brāļi netiks sodīti.

Edgars bija tikai 17 gadus vecs, un par nepilngadīgā piedzirdīšanu vai pamešanu bezpalīdzības stāvoklī likums paredz sodus.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl