Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti vairāk nekā 60 Covid-19 gadījumi; mājas karantīna noteikta visai skolai

1 komentārs
Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti vairāk nekā 60 Covid-19 gadījumi; mājas karantīna noteikta visai skolai
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim konstatēti vairāk nekā 60 Covid-19 saslimšanas gadījumi, pirmdien žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Kontaktpersonas statuss un mājas karantīna noteikta visai skolai.

“Ir skaidrs, ka pie tik sākotnēji plašas izplatīšanās – piektdien bija zināmi 29 gadījumi, no kuriem 28 ir skolotāji, – bija skaidrs, ka tas nevarēja notikt vienas dienas laikā,” stāstīja epidemiologs. Līdz ar to tika organizēta speciāla papildu testēšana, un iespēja testēties tika dota gan bērniem, gan vecākiem.

Pēc Perevoščikova paustā, šie rezultāti joprojām tiek apkopoti. Tomēr SPKC eksperts atklāja, ka “sliktākās aizdomas ir attaisnojušās, – izplatīšanās šajā iestādē patiešām ir liela”.

Ņemot vērā Covid-19 izplatības apmērus, šajā izglītības iestādē vairs neesot iespējams izdalīt kādas konkrētas klases. “Pie tik plašas izplatīšanās visas skolas darbiniekiem vajadzētu ievērot mājas karantīnu,” komentēja epidemiologs, piebilstot, ka tā turpināsies līdz 23. oktobrim, izņemot gadījumus, kad šī prasība personai tika noteikta jau iepriekš.

Kā atzīmēja Perevoščikovs, visdrīzāk inficējušies varētu būt arī vecāki, tādējādi e-klasē tika izsūtītas attiecīgās rekomendācijas.

Tāpat viņš informēja, ka līdz šim saslimšanas ar Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā 59 izglītības iestādēs valstī.

Līdz šim saistībā ar izglītības iestādēm inficēts ir 261 cilvēks. Tostarp inficēšanās atklāta 156 audzēkņiem un 105 darbiniekiem.

Pēc epidemiologa paustā, statistikas dati liecina, ka aptuveni 40% izglītības iestādēs inficēto ir tieši darbinieki. Pēc Perevoščikova sacītā, bieži vien atsevišķās izglītības iestādēs inficēto darbinieku skaits ir pat lielāks par inficēto izglītojamo skaitu.

Lasi arī – Viņķele: Covid-19 dēļ plašāk būs jālieto maskas un iespējami ierobežojumi interešu izglītībā

Kopš mācību gada sākuma 13 izglītības iestādēs reģistrēti pieci vai vairāk saslimšanas gadījumi. Vienlaikus astoņās iestādēs inficējušies vairāk nekā desmit cilvēki. “Faktiski tas liecina, ka slimība izplatījās konkrētas izglītības iestādes ietvaros un vairāk nekā vienā klasē,” skaidroja Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka, veicot 2169 Covid-19 izmeklējumus, aizvadītajā diennaktī reģistrēti 95 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Savukārt viens pacients ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi miris.

Lasi vēl – Lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits atkal reģistrēts Rīgā

Pagājušajā diennaktī 4,3% no visiem testiem bijuši pozitīvi. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušās diennakts laikā reģistrēta arī trīs saslimušo atveseļošanās no Covid-19, tādējādi līdz šim izveseļojušās 1325 personas.

Kopumā Latvijā veikti 364 012 Covid-19 izmeklējumi, bet saslimušas 2765 personas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti pieci pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 65 pacienti, no kuriem 59 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 247 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.