Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 104 Covid-19 gadījumi

0 Komentāru
Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 104 Covid-19 gadījumi
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Veicot papildu testēšanu, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 104 Covid-19 gadījumi, žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka vēl pirmdien saistībā ar šo uzliesmojumu bija zināms par 60 inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem, līdz ar to kontaktpersonas statuss un mājas karantīna tika noteikta visai skolai.

No šiem 104 gadījumiem četri esot sekundārie gadījumi, kad inficējušies ģimenes locekļi. Vienlaikus, pēc epidemiologa paustā, saslimušo pedagogu īpatsvars no visiem gadījumiem ir 45% attiecībā pret visiem skolā strādājošajiem.

“Bērniem šis rādītājs ir zemāks – aptuveni 8%, bet pagaidām nav galējās informācijas, cik daudz inficējušies, jo testēšana turpinās,” sacīja Perevoščikovs, piebilstot, ka tie ir sākotnējie rezultāti.

Kā vēstīts, ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits – 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati.

Lasi vēl – Latvijā no viena Covid-19 slimnieka inficējušies vēl 109 cilvēki, divi miruši

Lasi vēl – Mediķis: Vīruss ir. Tie, kas netic, atnāciet uz izolācijas boksiem

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem. Mirušajam nav bijušas blakusslimības

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 – izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis – 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā seši Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, no kuriem 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāriem izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

0 Komentāru