Komentāri

Uz Latvijas ceļiem aizvadīta dramatiska nedēļas nogale. Sniegputenis bijis īsts pārbaudījums daudziem autovadītājiem, kas ar savu neapdomīgo vai vieglprātīgo rīcību pakļāvuši briesmām gan savu, gan citu cilvēku dzīvības. Turklāt šoreiz avārijās cietuši daudz bērnu, tostarp kāda divgadīga bērniņa dzīvība negadījuma vietā izdzisa.

Jau iestājoties melnai tumsai, uz Bērnu slimnīcu vakar vakarā nogādāja 20 pusaudžus. Visus no avārijas vietas. Salacgrīvas novadā uz Tallinas šosejas no ceļa bija nobraucis un apgāzies autobuss pilns bērnu. Autobusa vadītājs mēģinājis izvairīties no pretim braucošas automašīnas, kas, veicot kravas auto apdzīšanas manevru, bija iebraukusi pretējā joslā.

Policija avārijas vietā uz vietas redzēja, ka traumas guvuši astoņi bērni, taču mediķi drošības labad slimnīcā nogādāja visus nepilngadīgos.

Par laimi, nevienam no bērniem netika konstatētas smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Līdz ar to teju visi pēc ārstu apskates varēja doties mājās, izņemot trīs pusaudžus, kuri turpina atlabt slimnīcā.

BKUS komunikācijas vadītāja Vita Šteina:

Avārija ir avārija, un, protams, jebkurš negadījums bērnos izraisa milzīgas emocijas – stresu, šoka stāvokli, bet jāatzīst, ņemot vērā šo traumu gradāciju, tad šo var uzskatīt par salīdzinoši veiksmīgu gadījumu, kad bērniem tik maz traumu. Un jācer, ka šai emocionālajai spriedzei viņi tiks pāri diezgan ātri. Cerams, ka vecāki iesaistīsies un palīdzēs.

Neviens no avārijā iesaistītajiem šoferiem pie stūres nebija sēdies dzērumā. Tiek pieļauts, ka šoferis pārvērtējis savas spējas.

VP Rīgas reģiona Kārtības policijas pārstāvis Ansis Pumpurs:

Šajā situācijā mēs viennozīmīgi nevaram vainot ceļa uzturētāju. Jo jārēķinās, ka mums ir četri gadalaiki, tostarp ziema. Ziemā var būt intensīva snigšana, kā tas bija vakar. Un braukšanas apstākļi, neskatoties uz to, ka ceļa braucamā daļa tika tīrīta, vienalga intensīvi sniegot, tāpat sasnieg, un šoferiem, tostarp gājējiem, ir jābūt uzmanīgiem. Un labāk ir braukt lēnām, pārdomāti, nevis mēģināt steigties, un rezultātā, nespējot novaldīt auto, izraisīt ceļu satiksmes negadījumu.

Tomēr kāds cits ceļu satiksmes negadījums uz Siguldas šosejas pie Lorupes gravas izvērtās traģēdijā. Uz ceļa izdzisa divgadīga bērniņa dzīvība. Tur notika divu auto frontāla sadursme. Ja viena braucamā pasažieri, neskatoties uz samīcītajiem dzelžiem, salīdzinoši viegli ir cietuši, tad otrā mašīnā pavērās dramatiska aina. Redzētais policijai vieš aizdomas, ka pasažieri nav bijuši piesprādzējušies, tostarp bērns, kas, visticamāk, sēdējis mammai klēpī, lai gan bērna sēdeklītis bijis, bet tas bijis piekrauts pilns ar visādām mantām. Ņemot vērā traģisko iznākumu, policija vērš uzmanību tam, cik būtiski ir piesprādzēties ar drošības jostu.

VP Rīgas reģiona Kārtības policijas pārstāvis Ansis Pumpurs:

Nekādā gadījumā nedarīt tā – man tuvu līdz mājām, varu nesprādzēties, vai aizmugurē nekas nenotiks, ja nepiesprādzēšos. Vajag vienmēr sprādzēties. Vajag būt atbilstošām riepām ceļa segumam. Un vajag izvērtēt to ātrumu, ar kādu braucat, nevar ziemā braukt tikpat droši, cik vasarā.

Likumsargi aicina, ja autovadītājam nav braukšanas prasmju šādos laikapstākļos, tad labāk pie stūres nesēsties.

Lasi vēl