Aizdomas par korupciju PLMP, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas

Komentāri
Aizdomas par korupciju PLMP, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas
Foto: Freeimages.com

Veicot pretizlūkošanas un operatīvos pasākumus, Drošības policija (DP) ieguvusi informāciju, kas norāda uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) vairāku amatpersonu iespējamu iesaistīšanos nelikumīgās aktivitātēs, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, šā gada 19. jūnijā DP uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā, kukuļdošanu un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kriminālprocesa gaitā tika konstatēts, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, un pretēji Ministru kabineta noteikumos paredzētajai kārtībai PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

Šīs darbības organizēja Latvijas Republikas pilsonis, kurš darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām, saņemot par to materiālu atlīdzību. Lai nodrošinātu šī pakalpojuma sniegšanu, starpnieks PMLP amatpersonām par pretlikumīgu darbību veikšanu solīja nodot kukuli. Bez tam starpnieks arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

Pamatojoties uz pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, 2014.gada 7.jūlijā DP aizturēja starpnieku, bet šā gada 9.jūlijā viņš atzīts par aizdomās turēto par starpniecību kukuļošanā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā. Šobrīd viņam ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Vienlaikus divām PMLP amatpersonām šī kriminālprocesa ietvaros ir piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Kā norāda DP, izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija vēlreiz apliecina nepieciešamību nodrošināt visaptverošu un stingru uzraudzību pār termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas procesu, jo pastāv risks, ka, izmantojot atsevišķu amatpersonu negodprātīgumu, termiņuzturēšanās atļauju var mēģināt iegūt ārzemnieki, kuri neatbilst likumā minētajām prasībām un var radīt draudus nacionālajai drošībai.

DP arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas procesam, lai novērstu drošības riskus, ko var radīt šādu atļauju prettiesiska izsniegšana.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl