Aizdomas par korupciju PLMP, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas

Komentāri
Aizdomas par korupciju PLMP, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas
Foto: Freeimages.com

Veicot pretizlūkošanas un operatīvos pasākumus, Drošības policija (DP) ieguvusi informāciju, kas norāda uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) vairāku amatpersonu iespējamu iesaistīšanos nelikumīgās aktivitātēs, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, šā gada 19. jūnijā DP uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā, kukuļdošanu un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kriminālprocesa gaitā tika konstatēts, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, un pretēji Ministru kabineta noteikumos paredzētajai kārtībai PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

Šīs darbības organizēja Latvijas Republikas pilsonis, kurš darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām, saņemot par to materiālu atlīdzību. Lai nodrošinātu šī pakalpojuma sniegšanu, starpnieks PMLP amatpersonām par pretlikumīgu darbību veikšanu solīja nodot kukuli. Bez tam starpnieks arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

Pamatojoties uz pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, 2014.gada 7.jūlijā DP aizturēja starpnieku, bet šā gada 9.jūlijā viņš atzīts par aizdomās turēto par starpniecību kukuļošanā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā. Šobrīd viņam ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Vienlaikus divām PMLP amatpersonām šī kriminālprocesa ietvaros ir piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Kā norāda DP, izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija vēlreiz apliecina nepieciešamību nodrošināt visaptverošu un stingru uzraudzību pār termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas procesu, jo pastāv risks, ka, izmantojot atsevišķu amatpersonu negodprātīgumu, termiņuzturēšanās atļauju var mēģināt iegūt ārzemnieki, kuri neatbilst likumā minētajām prasībām un var radīt draudus nacionālajai drošībai.

DP arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas procesam, lai novērstu drošības riskus, ko var radīt šādu atļauju prettiesiska izsniegšana.

Lasi vēl