Komentāri
DP pašvaldību vēlēšanu balsu pirkšanas lietās nopratinājusi 50 lieciniekus
Vladislavs Proškins/F64 / F64

Drošības policija (DP) kriminālprocesos par iespējamu balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās nopratinājusi 50 lieciniekus, zināms no DP sniegtās informācijas.

Kopumā tagad DP lietvedībā ir septiņi kriminālprocesi, kas sākti saistībā ar iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem pašvaldību vēlēšanu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kriminālprocesos astoņām personām piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kriminālprocesos veiktas deviņas kratīšanas un nopratināti vairāk nekā 50 liecinieku.

Patlaban notiek izmeklēšana par iespējamiem vēlētāju ietekmēšanas gadījumiem par labu dažādām politiskajām partijām – gan nacionāla, gan reģionāla mēroga.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana turpinās, DP plašākus komentārus šobrīd nesniedz. Saskaņā ar likumu, ja sāktā kriminālprocesā iegūtas ziņas, ka, iespējams, konkrēta persona izdarījusi izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, tā iegūst tādas personas statusu, pret kuru sākts kriminālprocess.

Nākamais jau daudz nopietnāks statuss ir aizdomās turētais. Saskaņā ar likumu, ja pierādījumu kopums dod pamatu procesa virzītāja pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgu nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrēta persona, viņš pieņem rakstveida lēmumu, ka persona atzīstama par aizdomās turēto.

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām DP kopumā bija saņēmusi vairāk nekā 100 signālu par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē.

DP kompetencē ir izmeklēt pārkāpumus par balsu apzinātu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu. Tāpat DP kompetencē ir izmeklēt balsu pirkšanu.

Lasi vēl