1 komentārs
DP izvērtēs “Tēvijas sargu” provokatīvās aktivitātes Muceniekos
Lauris Aizupietis / f64

Drošības policija (DP) atbilstoši savai kompetencei izvērtē organizācijas “Tēvijas sargi” aktivitātes un to ietekmi uz sabiedrības drošību.

DP vērtējumā organizācijas “Tēvijas sargi” nesen organizētās akcijas pie patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Muceniekos mērķis bijis atgādināt par organizācijas esamību un vairot tās popularitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Organizācija 30. septembrī sociālajos tīklos ievietoja fotogrāfijas, kurās redzams, ka organizācijas atbalstītāji, tērpušies kamuflāžas biksēs un jakās ar kapucēm, atrodas pie patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ēkas. “Pastaigājām pa Muceniekiem. Vēstījumu labi uztvēra gan pagalmā, gan ēkā esošie, arī personāls, ar kuru bija neliels dialogs par mūsu nodomiem šeit,” bija teikts organizācijas “Twitter” kontā.

DP ir informēta par minēto akciju, kā arī dienestam ir zināma šī organizācija un tās mērķi, kas sabiedrībā netiek uztverti viennozīmīgi un neveicina sabiedrības saliedētību. DP vērtējumā, minētās akcijas mērķis bija atgādināt par organizācijas esamību un vairot tās popularitāti.

Plašāk DP plānotos pasākumus saistībā ar “Tēvijas sargu” darbībām nekomentē, jo “tas ierobežo šo pasākumu efektivitāti”.

Valsts policija (VP) par šādu akciju nekādu izsaukumu uz Muceniekiem nebija saņēmusi, aģentūra LETA noskaidroja VP.

“Tēvijas sargi” publiski norāda, ka ir biedrība, kuras mērķis ir veicināt latviešu nodarbošanos ar militāro tuvcīņu un interesi par militārismu un Latvijas militāro vēsturi. Biedrība uzskata, ka “latviešu vīrietim ir jābūt spējīgam aizstāvēt gan sevi, savus tuviniekus, gan vajadzības gadījumā arī savu zemi un tautu”.

Viens no organizācijas principiem esot kategoriski noraidīt jebkuru ārēju ietekmi, kas tiecas radikāli mainīt Latvijas etnisko sastāvu, saziņas valodu un morāles normas. Organizācijas pazīstamākais līderis ir Jānis Sils.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl