Dota zaļā gaisma! Divas galvenās represīvās VID struktūras tiks apvienotas!

0 Komentāru
Dota zaļā gaisma! Divas galvenās represīvās VID struktūras tiks apvienotas!
F64

Visa gada garumā notiekošā politiskā cīņa ap Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reorganizāciju šodien turpinājās Saeimā. Tikai ar otro piegājienu deputāti ceturtdien, 29. septembrī, deva zaļo gaismu divu galveno VID represīvo struktūrvienību – Finanšu un Muitas policijas apvienošanai. Parlaments atbalstīja uzreiz divus konkurējošus likumprojektus, ko iesniedza Zaļo un zemnieku savienība un partija Vienotība.

Lai arī var likties, ka situācija Valsts ieņēmumu dienestā pēdējā laikā pierimusi, īstenībā pārmaiņas tikai uzņem apgriezienus un cīņa par to, kā dienests izskatīsies nākotnē un kas tur strādās, tiek izspēlēta Saeimā. Zaļo un zemnieku savienības vadītā Finanšu ministrija sagatavojusi reformu, kas paredz apvienot divas ietekmīgākās VID struktūras – Finanšu un Muitas policiju. Vismaz vārdos šo partneru ieceri partija Vienotība atbalsta. Taču tā kategoriski iebilst pret ZZS priekšlikumu būtiski palielināt VID ģenerāldirektora pilnvaras, viņa tiešā pakļautība nododot VID iekšējās drošības dienestu.

Ar šiem argumentiem Vienotībai pagājušonedēļ izdevās nobremzēt VID reformas virzību Saeimā. Taču šodien kauja tika izspēlēta vēlreiz, jo ZZS likumprojektu iesniedza atkārtoti. To pašu darīja arī Solvitas Āboltiņas vadītā frakcija, tikai bez iekšējās drošības dienesta pakļautības maiņas. Lai publiski nestrīdētos tālāk, tika nolemts cīņas pārnest uz Saeimas aizkulisēm. Abi likumprojekti tika nodoti atbildīgajām komisijām.

Tur arī izšķirsies, vai drošības dienestu, kas nereti tiek salīdzināts ar VID ausīm un acīm, uzraudzīs jaunveidojamā VID superpolicija vai Finanšu ministrei Danai Reizniecei Ozolai pakļautais ģenerāldirektors vai vēl kāds trešais. Opozīcija notiekošajā saskata cīņu par ietekmi VID.

Jāatgādina, ka pārmaiņas notiek laikā, kad VID nav vadītāja. Ināra Pētersone savas pilnvaras nolika maijā, un kopš tā laika jauns ģenerāldirektors nav atrasts.

Video

0 Komentāru