Komentāri

Došanās tālā un eksotiskā ceļojumā nereti sniedz ne vien nebijušas sajūtas, bet var radīt arī nepatikšanas.

Un tās nākas piedzīvot gadījumos, kad mājās vestais suvenīrs ir izgatavots no valstī aizsargātiem augiem vai dzīvniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jēkabs Dzenis
Dabas aizsardzības pārvaldes CITES nodaļas vadītājs

Mēs esam kļuvuši maksātspējīgi, dodamies tālos ceļojumos un vēlamies ievest šādus izstrādājumus.

Apdraudētu augu un dzīvnieku aizsardzību pasaulē regulē starptautiskā konvencija, kas ir saistoša arī Latvijai. Mūsu tūristi, atgriežoties mājās, visbiežāk tiek pieķerti, kad ieved dažādus izstrādājumus no apdraudēto dzīvnieku ādas – makus, kurpes, siksnas. Kā LNT Ziņām stāsta Dabas pārvaldes pārstāvis, šādu gadījumu skaits nemazinās.

Jaunākais ierobežojums, kas skar Eiropas Savienību, ir par ziloņkaulu. To ziloņkaulu, kas iegādāts pirms vairākiem desmitiem gadu, tagad aizliegts arī reeksportēt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl