Donoru skaits Latvijā sarucis uz pusi

Pievienot komentāru
Donoru skaits Latvijā sarucis uz pusi
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visu asinsgrupu donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem, portālu Skaties.lv informēja centra pārstāve Ilze Bergmane.

Viņa norādīja, ka pēdējās dienās ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentiem ir  pieaudzis sasniedzot apjomu, kāds bija pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, savukārt donoru skaits ir sarucis uz pusi.

Bergmane skaidroja, ka no 11.marta valstī ir atcelti daudzi ierastie VADC izbraukumi, kuri bija plānoti izglītības iestādēs, uzņēmumos, pašvaldībās un citās publiskās vietās. Būtisks procents ziedotāju parasti tiek sasniegts tieši izbraukumos, līdz ar to asins krājuma uzturēšana ir kļuvusi par sarežģītu uzdevumu. Arī šajā periodā slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuru ārstēšanas procesā nepieciešama asins pārliešana.

Ziedot asinis ir aicināti tikai tie cilvēki, kuri ir pilnīgi pārliecināti par savu veselības stāvokli, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums, un nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19, kā arī personai nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes. Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, VADC lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem VADC mājaslapā “www.donors.lv”.

Asinis iespējams ziedot VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11, Asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā, kā arī specializētā autobusa izbraukumos, kas 23. aprīlī atradīsies pie tirdzniecības centra “Domina”, Ieriķu ielā 3, no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Nākamie specializētā autobusa izbraukumi aprīlī plānoti 28. aprīlī kvartālā “Jaunā Teika”, 29.aprīlī tirdzniecības parkā “Alfa” un 30. aprīlī tirdzniecības parkā “Riga Plaza”.

Visās donoru pieņemšanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ikdienā un it īpaši šajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.