Komentāri

Brīvās cīņas treneris Sergejs Kursītis, kurš vēl 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā soļoja zem Latvijas karoga, internetā publicējis bildi, kurā apskāvies ar Austrumukrainas kaujinieku. Trenerim, kurš kandidējis vēlēšanās no ZZS saraksta, tagad draud izslēgšana no visām olimpiskajām komandām.

Fotoattēls, kurā Latvijas olimpiskais treneris pozē kopā ar Luhanskas tautas republikas uniformā tērpto karavīru, internetā nonāca svētdien, un tajā pašā dienā sasniedza arī Latvijas Olimpisko komiteju (LOK). Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka LOK tagad gaida trenera rakstveida paskaidrojumus. Smagākais sods būtu viņu izslēgt no visām olimpiskajām komandām

S. Kursīša atalgojums līdz šim bija 2130 eiro mēnesī. Kopš vakardienas tas ir apturēts.

Skaties foto!

Pats S. Kursītis no Facebook profila bildi izdzēsis, bet tās vietā ierakstījis, ka ir pret jebkāda veida vardarbību. Līdzīgi viņš atbild arī telefonsarunā, kad ar viņu sazinājās TV3 Ziņas.

“Tā ir viņu darīšana. Viņi grib treneri tiesāt ne pēc sporta, bet politikas noteikumiem. Esmu vienmēr teicis, ka iestājos pret jebkādu vardarbību Ukrainas teritorijā. Joprojām uzskatu, ka šis jautājums jārisina politiķiem, bet viņi izvēlas cīnīties ar parastu treneri. Ja satiktu Ukrainas armijas karavīru, būtu arī ar viņu nobildējies un pierakstījis, ka karš jāaptur politiķiem,” tā pauda S. Kursītis.

Jāpiebilst gan, ka S. Kursītis arī pats izmēģinājis politisko karjeru – pirms diviem gadiem no Zaļo un Zemnieku Savienības (ZZS) saraksta Daugavpilī kandidējis pašvaldību vēlēšanās.

Lai arī kaujinieku atbalstīšana ZZS nav pieņemama, nekādu atbildību politiskais spēks par viņu uzņemties negrib. Kursītis neesot partijas biedrs, un pārbaudīt katru kandidēt gribētāju neesot ZZS spēkos.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl