Dome apsver brīdinājuma zīmju ieviešanu skrituļotājiem pie Mākslas muzeja

Komentāri

Par spīti apņēmībai, jau ceturtdien, 12. maijā, pastiprināt pašvaldības policijas klātbūtni skvērā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, LNT ziņu novērojumi gan liecina par pretējo.

Trešdien, 11. maijā, tur tika bojāts viens no stiklojumiem ietves līmenī. Gludās virsmas dēļ tas kā magnēts pievelk skrituļotājus. Viens no viņiem plāksni arī bojāja. Līdz ar to bezbēdīga vizināšanās, ja apdrošinātājs izlems pret jaunieti vērsties ar pretprasību, var izrādīties vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rūdītajam stiklam pietika ar vienu sitienu pašā tā maliņā, lai uz virsmas izveidotos tā sauktais ”zirnekļu tīkls”. To radīja kāds jaunietis, kas pa virsmu braukāja ar skrituļdēli.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norāda: ”Protams, ir pozitīvi, ka viņš atzinās, atstāja savas koordinātes. Un ir gatavs kompensēt – bet viņš vēl nezina izmaksas”.

Tikai pašas plāksnes izmaksas ir ap 5000 tūkstošiem eiro. Uzstādīšana un apdares materiāli vēl tikpat. Līdz ar to bezbēdīga vizināšanās, ja apdrošinātājs izlems pret jaunieti vērsties ar pretprasību, var izrādīties ļoti dārga.

AAS BTA Baltic Insurance Company pārstāve Agnese Grīnberga norāda, ka ”vecāki var apdrošināt savu bērnu nodarījumus, apdrošinot savu civiltiesisko atbildību, kuras segumā ir bērnu nodarījums citām personām. Jo apdrošinātāji savā praksē rīkojas šādi – ja ir bojājums, tad ir iespēja vērsties pret vainīgo regresa kārtībā”.

Konkrēto gadījumu kompānijā BTA, kurā muzejs apdrošināts, gan nekomentē. Jo vēl nemaz nav zināms, vai pret puisi, kurš stiklu sadauzīja, ir juridisks pamats celt prasību. Tāpat sava daļa atbildības būtu jāuzņemas Rīgas domei.

”Katrs īpašnieks [savu īpašumu] ir ienteresēsts uzturēt tā, lai tas netiktu bojāts,”teic Grīnberga.

Uzreiz pēc incidenta Rīgas dome solīja gatavot informatīvas plāksnītes, bet jau ceturtdien nodrošināt pašvaldības policijas patruļas. LNT ziņas policiju nemanīja, taču bērnus, kuri var kļūt par potenciālajiem nākamo stiklu bojātājiem, gan.

Kādi tad ir ierobežojumi attiecībā uz skrituļdēli? Izrādās ne īpaši daudz. Nevar braukt diennakts tumšajā laikā, ja nav atstarotāja. Nedrīkst izmantot brauktuvi. Pa ietvi – tikai tad, ja netraucē gājājiem. Savukārt attiecībā uz parkiem un skvēriem tikai ieteikums – nebojāt pieminekļus un citus objektus. Ieteikums, bet ne aizliegums.

Tas pats attiecas, piemēram, uz jauniešiem ar skrejriteņiem. Tobiass ar Edgars pēc stundām iecienījuši Raiņa pieminekli.

Juridiski šis ir ļoti ”slidens” jautājums. Kam būtu jāuzņemas vairāk atbildības? Jauniešiem, kuriem nejauši gadījās un var gadīties arī turpmāk, vai tomēr pašvaldībai, kas nav paveikusi mājasdarbu?

Video:

Foto

Lasi vēl