“Domāju, – aiziešu uz tualeti. Ja būtu aizgājusi, manis vairs nebūtu!” Lāčplēša ielas nama iedzīvotāja stāsta par pārdzīvoto

0 Komentāru

Aiz aizslēgtās un policijas ierobežotās mājas durvīm palikusi iztikšanai vajadzīgā nauda, veselībai būtiski medikamenti un arī mājdzīvnieki, – jau trešo dienu ar tādu situāciju jāsamierinās rīdziniekiem, kuri mitinājās Lāčplēša ielas īres namā, kur sestdien iebruka ķieģeļu velves pārsegums starp bēniņiem un ceturto stāvu apmēram 30 kvadrātmetru platībā.

Nogruvums notika gaitenī, un cilvēki tajā necieta. Jau vēlāk vakarā, kad 30 dzīvokļu namā noritēja evakuācija, tobrīd daudzi iedzīvotāji nesaprata, ka savā miteklī tik drīz nevarēs atgriezties.

“Es no rīta piecēlos, domāju, – aiziešu uz tualeti. Ja es būtu aizgājusi, manis vairs nebūtu. Pēc tam domāju, uzlikšu tējkannu, kamēr sildās tējkanna, – bamm! Es domāju, ka viss. Lūk, tāds kalns, vienkārši smilšu kalns, cementa un ķieģeļu,” par notikušo stāsta nama iedzīvotāja Margarita.

Savukārt nama iedzīvotāja Sandra bilst: “Daudziem ir palikuši kaķi mājās, neļāva paņemt līdzi. Ugunsdzēsēji gāja kaķiem pakaļ, bet, protams, mājas kaķi, ieraugot ugunsdzēsēju, noslēpušies. Tie dzīvnieki bez ūdens un bez ēdiena. Iekšā nelaiž, protams, ir bailes, ka kaut kas nenogrūst arī tā, kā bija “Maximā”.”

Ēku šogad jūnijā nopircis Somijas pilsonim piederošs uzņēmums. Ēkas īpašnieks būvkonstruktoru, kurš pārbaudīs namu, nolīdzis tikai uz otrdienu. Operatīvo sanāksmi pirmdien pie nama bija sasaucis Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Lasi vēl Vēl neprognozē, kad griestu iegruvuma skartās Lāčplēša ielas ēkas iemītnieki varēs atgriezties mājās

0 Komentāru