Doma laukumā zeltīts gailis rotā Ziemassvētku egles galotni

0 Komentāru
Doma laukumā zeltīts gailis rotā  Ziemassvētku egles galotni
(Foto: LETA)

Rīgā ienākušas pirmās Ziemassvētku sajūtas. Pirms pusotras stundas Doma laukumā iedegta izrotāta galvenā egle un atklāta tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Kā vēl nekad citos iepriekšējos gados, šajā pirmajā adventē egles atklāšana notika vispirms ar mazu salūtu, un tikai pēc tam zaros tika iededzinātas lampiņu virtenes.

Galvaspilsētas centrālā zaļā rota ir 40 gadus veca, 16 metrus augsta un tās apakšējo zaru kopējais platums sasniedz 9 metrus. Šogad Ziemassvētku egle ir askētiski tradicionāla ar zaros iekārtiem vietējo mākslinieku pagatavotiem lukturiem latvisko rakstu ietvaros. Turklāt pirmo reizi pašā smailē ir arī Rīgas simbols – zeltīts gailis.

Uz iedegšanas pasākumu lielākoties bija sanākušas ģimenes ar bērniem. Gaisa temperatūrai esot zem nulles, tieši bērni neļāva vecākiem iet prom, kamēr vēl nebija paciemojušies Ziemassvētku vecīša namiņā un slepus uzrakstījuši par kādu sen kārotu svētku dāvanu. Ziemassvētku egle Doma laukumā priecēs pilsētniekus un viesus līdz devītajam janvārim.

Netipiski citiem gadiem, Doma laukuma vidū ir ļoti grezna mājiņa ar trim dzīviem kaķiem iekšā. Cilvēkiem ir iespēja kādu no šiem patversmes kaķiem adoptēt, jo turpat uz vietas var noformēt dokumentus. Ideja ir arī ziedot naudu dzīvnieku patversmei.

0 Komentāru