Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Arnolds Jezupovs

1 komentārs
Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Arnolds Jezupovs
VALDIS KAULIŅŠ

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas skatāms kanālā TV3 plkst. 18.25 svētdienās. Piektajā sērijā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) ķirurgs Arnolds Jezupovs parāda to, ka medicīna nav filma, bet gan skarba realitāte.

Ķirurgs Arnolds Jezupovs nebūt nav ideāls. Taču cenšas tāds būt. Brokastīs viņš apēd vien divas biezas baltmaizes šķēles ar medu un tā līdz vakariņām. Citādāk nav laika.

Darbs ar studentiem, no kuriem lielākā daļa no viņa baidās un tai pašā laikā ciena. Dot to, ko reiz viņam Latgales nomalē deva citi ārsti – izglītību. Atstāt aiz sevis citus izcilos prātus – tas ir viņa aicinājums.

Lasi vēl – Jezupovs: Mediķi Latvijā nopelna pietiekoši

Medicīna nav filma, tā ir skarba realitāte, kur negulētās dienas, zaudētās pašu ģimenes ir tikai fons tam, ko dari. Amputēt kāju vai izņemt akmeņus tas ir viegli – grūti ir uzspēt parūpēties par koptajām puķēm Latgalē. Tur apkopjot arī savas dzimtas kapus viņš uzsver: ”Ir jādzīvo pēc sirdsapziņas. Nedari ļaunu. Es ticu, ka tad nāve nesāpēs”

Dokumentālo īsfilmu cikla ”Ārsti” piekto sēriju skaties šeit.

1 komentārs