Dogo sāga: suņu barības ražotājs vēršas tiesā pret “nomelnotājiem”

5 komentāri
Dogo sāga: suņu barības ražotājs vēršas tiesā pret “nomelnotājiem”
LETA

Suņu barības Dogo ražotājs Tukuma Straume trešdien, 21. septembrī, ir iesniedzis precizētu prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai lietas izskatīšanai un uzsākšanai kopumā pret 17 fiziskām un juridiskām personām.

“Prasības pamatā joprojām ir ražotāja lūgums tiesai pārtraukt un aizliegt atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti,” informē AS Tukuma Straume pārstāvji.

Spēkā paliek arī uzņēmuma lūgums tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus gandrīz pusmiljons (458 411,15) eiro apmērā.

“Prasībā bija jāprecizē dažas tehniskas nianses, kurām nav ietekmes uz tās saturu pēc būtības, kā arī pēc tiesas lūguma tika papildināts iesniegtais nepamatotas nomelnošanas kampaņā mums radīto zaudējumu aprēķina pamatojums ar papildu aritmētisko izklāstu. To visu esam veiksmīgi izdarījuši likuma noteiktajā kārtībā. Tomēr jāatzīst, ka vairāki atbildētāji, kas pārstāv Latvijas veterinārārstu biedrību, kavēja sekmīgu tiesvedības norisi viņi prettiesiski vilcinājās ar informācijas sniegšanu par saviem personas datiem, lai arī tos tika lūgts sniegt likumā noteiktajā kārtībā,” skaidro Aivars Podnieks, AS Tukuma Straume valdes priekšsēdētājs.

Suņu barības Dogo skandāls: vetārsti joprojām pārliecināti, ka tā vainojama dzīvnieku mocībās

Megaesofagus jeb paplašinātu barības vadu izraisa reta slimība. Ar to sasirgušam sunim ir grūti uzņemt barību, tāpēc dzīvnieks jābaro, paceļot viņu vertikāli, citādi suns barību atvemj. Pēkšņs šīs kaites uzliesmojums Latvijā sākās pagājušā gada pavasarī, un, kaut valsts iestādes iemeslus tā arī neatklāja, Latvijas Veterinārārstu biedrība secināja, ka pie tā vainojama Tukuma Straumes ražotā suņu barība Dogo.

”Mēs esam atraduši ļoti stingru saistību un epidemioloģiski apstiprinājuši to, ka šī saistība starp suņu saslimšanu ar megaesophagus ir ļoti cieši saistīta ar Dogo barības izbarošanu. Un šis ir neapgāžams fakts,” teic Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīsa-Vanhoutana.

5 komentāri