“Dogo” ražotājs kategoriski noliedz, ka suņu barībā varētu būt iekļuvis indīgais karbamīds

Komentāri

Uzņēmums “Tukuma straume” kategoriski noliedz, ka tā ražotajā suņu barībā “Dogo” varētu būt iekļuvusi dzīvniekiem kaitīgā viela karbamīds, kā to atklājis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Ražotājs turpina uzstāt, ka pret to vērsta nomelnošanas kampaņa.

Laboratorija, kas veikusi analīzes, gan norāda, – nav nekāda pamata apgalvot, ka izmeklējumi bijuši kļūdaini.

PVD ceturtdienas vakarā izplatīja paziņojumu, ka suņu barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatēta suņiem toksiska viela karbamīds. Dienests brīdināja suņu saimniekus savus mīluļus ar šo barību nebarot. Neatļautā viela esot uzieta barības partijā ar numuru 2870, kuras derīguma termiņš ir līdz 2018. gada 29. jūnijam. Tomēr “Dogo” ražotāja “Tukuma straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks TV3 Ziņām kategoriski noliedza, ka kaitīgais karbamīds varētu būt iekļuvis suņu barībā. Šī viela “Tukuma straumē” netiek izmantota.

 

Aivars Podnieks

Aivars Podnieks
“Tukuma straume” valdes priekšsēdētājs

Mēs izejvielas iegādājamies no kompānijām, kas ražo izejvielas arī daudziem citiem lieliem, pazīstamiem uzņēmumiem. Un nevienā no šīm izejvielām nav iekšā karbamīda. Mēs paralēli vēl esam sazinājušies ar šīm kompānijām, kuras mums ir rakstiski un mutiski apstiprinājušas, ka izejvielās karbamīda nav.

 

Karbamīdu mēdz izmantot lopbarības raugā, ko lieto atgremotāju dzīvnieku, piemēram, govju barības ražošanā, jo šiem dzīvniekiem karbamīds nav kaitīgs. Tomēr “Tukuma straume” akcentē, ka arī lopbarības raugu iepirkusi tādu, kurā karbamīda nav. To esot pārbaudījis un apliecinājis arī PVD.

”Nomelnošanas kampaņa pret mums ilgst jau gandrīz trīs gadus,” kategorisks ir Podnieks, ”visi priekšnosacījumi mums tomēr liecina, ka arī šie momenti varētu būt nomelnošanas kampaņas posms.”

Viņš uzskata, ka kļūdu pieļāvis institūts BIOR, kurš pēc PVD pasūtījuma veicis “Dogo” analīzes. Tādēļ “Tukuma straume” pati nosūtījusi paraugus uz analīzēm laboratorijās ārzemēs. Tas varētu aizņemt aptuveni desmit darba dienas. Līdz tam aizdomīgo suņu barības partiju tirgotājiem neizplatīšot, bet pagaidām arī neiznīcināšot. BIOR gan uzskata, ka nav nekāda pamata apšaubīt “Dogo” analīžu rezultātus. Tas šādas pārbaudes pats neveic, bet pasūta Dānijas veterinārajā un pārtikas laboratorijā.

Jāpiebilst, ka “Tukuma straume” jau ilgstoši konfliktē ar veterinārārstu grupu, kura “Dogo” vaino 2015. gadā notikušajā suņu barības vada paplašināšanās slimības megaesofāga uzliesmojumā. Neapgāžami pierādījumi “Dogo” saistībai ar šo kaiti gan nav atrasti, tādēļ uzņēmums vetārstus vaino nomelnošanā un iesūdzējis tiesā.

Lasi vēl